Каталог матеріалів

Урок №44 для 1 класу з читання за К. Пономарьовою - Велика буква Т. Читання слів, речень і тексту з вивченими літерами

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови (читання) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової - «Буквар»: підручник для 1 класу у 2-х частинах; «Я читаю»: буквар у 2-х частинах; «Супутник букваря»: зошит з читання; методичні рекомендації до уроків читання за букварем «Я читаю».

 

Урок № 44

Тема. Велика буква Т. Читання слів, речень і тексту з вивченими літерами.

Мета: ознайомити учнів з великою друкованою буквою Т, навчити друкувати її; закріплювати вміння друкувати вивчені літери, писати слухові диктанти; формувати навичку читання, уміння добирати заголовок до прочитаного тексту; розвивати вміння розповідати за малюнком і про події з власного життя; виховувати інтерес до професій батьків.

Очікувані результати: здобувач освіти вміє розпізнавати та друкувати велику букву Т, вивчені букви; писати слухові диктанти, вміє складати речення за малюнками.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: таблички для стіни слів; картки для позначення голосних, твердих і м’яких приголосних звуків; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож!».

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Актуалізація знань.

1) Гра «Знайди слово».

Слайд 4. Розгляньте малюнки. Визначте, яке слово «заховалось» у схемі (равликк).

2) Складання речень за малюнками, схемами та службовими словами.

Слайд 5. Складіть речення за малюнками, схемами та службовими словами.

Слайд 6. Фізкультхвилинка для очей.

Повідомлення теми уроку. Очікування.

 

Слайд 7. Повідомлення теми уроку. Очікування.

Оформлення стіни слів: теніс, ракетки, Тамара, Тарас, Толик, Тимур, туристи, тенісисти, трамвай, тополя, таксист, тренер, трактор, тракторист.

Слайд 8. Стіна слів. Словникова робота.

ІІ. Основна частина.

Бесіда за малюнком (с.88).

Слайд 9. Бесіда за малюнком. Чим займаються діти з татом? Який у них настрій? Придумайте імена дітям і татові на букву «Те».

Методика написання великої букви Т.

Слайд 10. Методика написання великої друкованої букви «Те». Написання букви «Те» у повітрі.

Друкування букви «Те».

Слайд 11. Надрукуйте велику букву «Те» та слова з буквою «Те» у клітинках.

Слайд 12. Рухлива вправа.

Слайд 13. Надрукуйте велику букву «Те» та слова з буквою «Те» у клітинках.

Слайд 14. Рухлива вправа.

Читання слів та речень від Читалочки.

Слайд 15. Прочитайте слова від Читалочки. Прочитайте речення.

Слуховий диктант.

Слайд 16. Слуховий диктант. Надрукуйте у клітинках тільки перші букви слів. Після друкування – перевірка.

Слайд 17. Фізкультхвилинка.

Складання речень.

Слайд 18. Прочитайте частини речень та з'єднайте їх стрілочкою.

Робота з текстом.

Слайд 19. Прочитайте текст ланцюжком. Придумайте заголовок. Бесіда за змістом тексту.

Утворення та друкування слів за зразком.

Слайд 20. Утворіть та надрукуйте слова за зразком.

Розгадування ребуса.

Слайд 21. Розгадайте ребус. Надрукуйте слово, яке утворилось.

Слайд 22. Рухлива вправа.

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 23. Online завдання.

Рефлексія. Вправа «Мікрофон».

Слайд 24. Вправа «Мікрофон».

Рефлексія. Вправа «Оберіть свій олівець».

Слайд 25. Рефлексія. Вправа «Оберіть свій олівець».

Завдання для цікавої перерви. Розфарбуй малюнок.

Слайд 26. Завдання для цікавої перерви. Розфарбуйте малюнок.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні