Каталог матеріалів

Урок №4 для 5 класу з музичного мистецтва за Л. Кондратовою - Прекрасне у простому

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Г. Кондратова, С. І. Федун, О. В. Чорний»

Урок №04. Прекрасне у простому Вокальна музика. Камерно-вокальна музика та хорова музика. Народна, естрадна, академічна манера співу. Сольний, ансамблевий спів. Пісня. Романс. Музичний супровід

Сприймання: сл. А. Малишка, муз. П. Майбороди. «Пісня про рушник» (фрагмент), сл. Т. Шевченка, муз., М. Лисенка. Романс «Минають дні» (фрагмент), П. Саймон «Звук тиші» (фрагмент), О. Шевченко «Старенький трамвай» (фрагмент).

Виконання: «Розкажу про Україну» (муз. О. Злотника, сл. О. Вратарьова).

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3. Поміркуйте.

Слайд4-8. Слово вчителя

Слайд9. Розгляньте схему. На які різновиди поділяють вокальну музику?

Слайд10. Запам’ятайте.

Слайд11. Прослухайте: слова А. Малишка, музика П. Майбороди. «Пісня про рушник» (у виконанні О. Пономарьова; фрагмент).

Слайд12. Прослухайте: слова Т. Шевченка, музика М. Лисенка. Романс «Минають дні» (у виконанні С. Дробіта; фрагмент).

Слайд13. Об’єднайтесь у групи. Дослідіть історію створення прослуханих творів.

Слайд14. Слово вчителя

Слайд15. Прослухайте: П. Саймон. «Звук тиші» (у виконанні групи «Пентатонікс» а капела; фрагмент).

Слайд16. О. Шевченко. «Старенький трамвай» (у виконанні ансамблю «Пікардійська терція» а капела; фрагмент).

Слайд17. Гімнастика для очей.

Слайд18. Гра «Загадаю пісню»

Слайд19. Виконуємо пісню «Розкажу про Україну»

Слайд20. Проплескайте у долоні ритм приспіву й запишіть ритмічний малюнок довгими І та короткими П нотами.

Слайд21. Гра «Учитель/учителька співу».

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд22. Підсумовуємо вивчене.

Підсумок

Слайд23. На дозвіллі …

Рефлексія

Слайд24. Рефлексійна мішень. «Влуч» цеглинкою LEGO в мішень та оціни урок.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні