Каталог матеріалів

Урок №37 для 1 класу з читання за К. Пономарьовою - Звук [в]. Мала буква в. Читання складів, слів і речень з вивченими літерами

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови (читання) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової - «Буквар»: підручник для 1 класу у 2-х частинах; «Я читаю»: буквар у 2-х частинах; «Супутник букваря»: зошит з читання; методичні рекомендації до уроків читання за букварем «Я читаю».

 

Урок № 37

Тема. Звук [в]. Мала буква в. Читання складів, слів і речень з вивченими літерами.

Мета: ознайомити учнів з друкованою малою буквою в, навчити її друкувати; удосконалювати вміння робити звуковий аналіз слів; формувати навичку читання; розвивати вміння складати речення й розповіді за малюнками; виховувати старанність, інтерес до навчання.

Очікувані результати: здобувач освіти вміє розпізнавати та друкувати малу букву в, вивчені букви; вміє складати речення за малюнками.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: таблички для стіни слів; картки для позначення голосних, твердих і м’яких приголосних звуків; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож!».

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Актуалізація знань.

1) Гра «Знайди букву».

Слайд 4. Гра «Знайди букву». Знайдіть букви В в рядках, прочитайте їх.

2) Читання складів.

Слайд 5. Прочитай склади. З'єднай їх з відповідними малюнками.

Слайд 6. Фізкультхвилинка для очей.

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 7. Повідомлення теми уроку. Очікування.

Оформлення стіни слів: вінок, мальви, виноград, олівці, лев, кава, вулкан, восени, сивина, новина.

Слайд 8. Стіна слів. Словникова робота.

ІІ. Основна частина.

Бесіда за малюнком (с.74).

Слайд 9. Бесіда за малюнком. Назвіть, які букви ви бачите на малюнку. Чим вони займаються? Побудуйте звукову схему слова вінок, порівняйте зі схемою на малюнку. Визначте місце букви в слові.

Слайд 10. Вправа «Квест-дослідження».

Методика написання малої букви в.

Слайд 11. Методика написання великої друкованої букви Ве. Написання букви Ве у повітрі.

Друкування букви «ве».

Слайд 12. Надрукуйте велику букву «ве» та слова з буквою «ве» та «ве» у клітинках.

Слайд 13. Рухлива вправа.

Слайд 14. Надрукуйте велику букву «ве» та слова з буквою «ве» та «ве» у клітинках.

Слайд 15. Рухлива вправа.

Складання розповіді за малюнком.

Слайд 16. Розгляньте малюнок. Що робить буква «ве»? Буква «ве» сидить на винограді. Побудуйте звуковий аналіз слова виноград, визначте місце звука [в] в цьому слові, позначте його буквою «ве».

Слайд 17. Розгляньте малюнок. Що робить буква «ве»? Буква «ве» несе олівці. Побудуйте звуковий аналіз слова олівці, визначте місце звука [в] в цьому слові, позначте його буквою «ве».

Слайд 18. Розгляньте малюнок. Що робить буква «ве»? Буква «ве» тягне лева за хвіст. Побудуйте звуковий аналіз слова лев, визначте місце звука [в] в цьому слові, позначте його буквою «ве».

Вдосконалення вміння читати слова з вивченими буквами.

Слайд 19. Прочитайте завдання Читалочки – спочатку прочитайте всі слова зверху вниз і знизу вгору, потім – по рядах. З'ясувати значення слів.

Слайд 20. Фізхвилинка.

Гра «Відлуння». Робота в парах.

Слайд 21. Робота в парах. Гра у відлуння – один учень читає склад, інший – повторює його. Далі – діти міняються ролями.

Узагальнення знань про вивчені букви. Робота з чистомовкою.

Слайд 22. Прочитайте чистомовку разом із Щебетунчиком спочатку повільно ланцюжком, а потім хором, прискорюючи темп.

Вправа «Гірка».

Слайд 23. Вправа «Гірка». Спускаючись з гірки, прочитайте речення з верхнього краю до нижнього, спочатку повільно ланцюжком, потім хором, прискорюючи темп, та індивідуально.

Складання слів із вивчених букв.

Слайд 24. Розгляньте малюнок. Із розкиданих букв складіть слово вовки і надрукуйте його в клітинках під малюнком.

Перегляд відео з сайту Ютуб «Нова Школа. 1 клас. Буква В». Натисніть на жовтий кружечок.

Слайд 25. Перегляд відео з сайту Ютуб «Нова Школа. 1 клас. Буква В». Натисніть на жовтий кружечок.

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 26. Online завдання.

Рефлексія. Вправа «Мікрофон».

Слайд 27. Вправа «Мікрофон».

Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Слайд 28. Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Завдання для цікавої перерви. Розфарбуй малюнок.

Слайд 29. Завдання для цікавої перерви від сайту «Розвиток дитини». Розфарбуйте малюнок.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні