Каталог матеріалів

Урок №34 для 1 класу з читання за К. Пономарьовою - Велика буква Н. Читання слів і речень з вивченими літерами та діалогу

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови (читання) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової - «Буквар»: підручник для 1 класу у 2-х частинах; «Я читаю»: буквар у 2-х частинах; «Супутник букваря»: зошит з читання; методичні рекомендації до уроків читання за букварем «Я читаю».

 

Урок № 34

Тема. Велика буква Н. Читання слів і речень з вивченими літерами.

Мета: ознайомити учнів з великою друкованою буквою Н, навчити друкувати її; закріплювати вміння друкувати вивчені літери, писати слухові диктанти; формувати навичку читання; удосконалювати вміння розпізнавати велику й малу букви «ен» у тексті; вчити сприймати на слух текст, відповідати на запитання за його змістом; розвивати вміння розповідати за малюнком і про події з власного життя; виховувати бажання брати участь у шкільних заходах.

Очікувані результати: здобувач освіти вміє друкувати та розпізнавати велику букву еН, вивчені букви; вміє складати речення за малюнками, писати слухові диктанти.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: таблички для стіни слів; картки для позначення голосних, твердих і м’яких приголосних звуків; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож!».

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Актуалізація знань.

1) Гра «Знайди слово».

Слайд 8. Розгляньте малюнки. Визначте, яке слово «заховалось» у схемі.

2) Складання речень за малюнками та схемами.

Слайд 5. Складіть речення за малюнками і схемами.

Слайд 6. Фізкультхвилинка для очей.

Повідомлення теми уроку. Очікування.

 

Слайд 7. Повідомлення теми уроку. Очікування.

Оформлення стіни слів: навушники, пісня, ананас, сани, ніс, Ніна, Ніла, Аліна, Ліна, Інна, лимон, вбрання, вишиванка, віночок, намисто, Вінні-Пух, Буратіно.

Слайд 8. Стіна слів. Словникова робота.

ІІ. Основна частина.

Бесіда за малюнком (с.68).

Слайд 9. Бесіда за малюнком. Де знаходяться діти? Який вид транспорту це може бути? Куди можуть їхати діти? Що вони роблять? Придумайте дітям імена на букву «еН». Пригадайте, з якої букви пишуться імена.

Методика написання великої букви еН.

Слайд 10. Методика написання великої друкованої букви еН. Написання букви еН у повітрі.

Друкування букви еН.

Слайд 11. Надрукуйте велику букву «еН» та слова з буквою «еН» та «ен» у клітинках.

Слайд 12. Рухлива вправа.

Слайд 13. Надрукуйте велику букву «еН» та слова з буквою «еН» та «ен» у клітинках.

Слайд 14. Рухлива вправа.

Завдання від Читалочки. Читання імен.

Слайд 15. Завдання від Читалочки. Прочитайте імена дітей зверху донизу і навпаки, а також вибірково – ті, що починаються на Н, ті, що мають дві букви «ен», ті, що починаються на голосний звук. Що ви помітили в цих іменах?

Вдосконалення вміння читати слова з вивченими буквами. Вправа «Гірка».

Слайд 16. Розгляньте малюнок. Спускаючись з гірки, прочитайте речення з верхнього краю до нижнього, спочатку повільно ланцюжком, потім хором, прискорюючи темп, та індивідуально.

Слуховий диктант.

Слайд 17. Слуховий диктант. Надрукуйте у клітинках тільки перші букви слів. Після друкування – перевірка.

Слайд 18. Фізхвилинка.

Узагальнення знань про вивчені букви. Читання.

Слайд 19. Прочитайте текст (ланцюжком та індивідуально), придумайте заголовок до нього, знайдіть на малюнку Аліну, потім Ніну. Опишіть, в чому вони вдягнені. Хто з них старший?

Робота з текстом.

Слайд 20. Прослухайте або прочитайте текст. Обведіть всі букви ен та еН. Бесіда за змістом тексту. Придумайте заголовок.

Читання речень. Спостереження за значенням слова ніс у різних реченнях.

Слайд 21. Прочитайте речення, замінюючи малюнки словами. Дослідіть значення слова ніс у першому і другому реченнях.

Слайд 22. Рухлива вправа.

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 23. Online завдання.

Рефлексія. Вправа «Мікрофон».

Слайд 24. Вправа «Мікрофон».

Рефлексія «Потяг вражень».

Слайд 25. Рефлексія «Потяг вражень».

Завдання для цікавої перерви. Розфарбуй малюнок.

Слайд 26. Завдання для цікавої перерви. Розфарбуй малюнок.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні