Каталог матеріалів

Урок №31 для 1 класу з читання за К. Пономарьовою - Звуки [с], [с′]. Мала буква с. Читання складів і слів з вивченими літерами

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови (читання) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової - «Буквар»: підручник для 1 класу у 2-х частинах; «Я читаю»: буквар у 2-х частинах; «Супутник букваря»: зошит з читання; методичні рекомендації до уроків читання за букварем «Я читаю».

 

Урок № 31

Тема. Звуки [с], [с′]. Мала буква с. Читання складів і слів з вивченими літерами.

Мета: ознайомити учнів з друкованою малою буквою с, вчити її друкувати; удосконалювати вміння робити звуковий аналіз слів; формувати навичку читання; розвивати вміння складати речення й розповіді за малюнками, встановлювати відповідність між складами, малюнками і словами; виховувати старанність, інтерес до навчання. 

Очікувані результати: здобувач освіти вміє друкувати та розпізнавати малу букву ес, вивчені букви; вміє складати речення за малюнками.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: таблички для стіни слів; картки для позначення голосних, твердих і м’яких приголосних звуків; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок..

Освітні галузі: мовно-літературна.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

Психологічне налаштування на урок. Вправа «Всі готові до уроку».

Слайд 3-6. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Всі готові до уроку».

Актуалізація знань.

1) Гра «Знайди букву».

Слайд 7. Гра «Знайди букву». Знайдіть букви М у в рядках, прочитайте їх.

2) Читання складів, знаходження відповідності за малюнками.

Слайд 8. Прочитай склади. З'єднай їх з відповідними малюнками.

3) Складання речень за малюнками і схемами.

Слайд 9. Складіть речення за схемами, використовуючи імена, які починаються на М.

4) Мовленнєва розминка. Робота з чистомовкою.

Слайд 10. Мовленнєва розминка. Робота з чистомовкою.

Слайд 11. Фізкультхвилинка для очей.

Повідомлення теми уроку. Очікування.

 

Слайд 12. Повідомлення теми уроку. Очікування.

Оформлення стіни слів: собака, сова, лисиця, ананас, слива, сосна, сумка, слон, сила, сало, ліси, село, сосиски, лось.

Слайд 13. Стіна слів. Словникова робота.

ІІ. Основна частина.

Бесіда за малюнком (с.62).

Слайд 14. Бесіда за малюнком. Що роблять букви? Виконайте звуковий аналіз слова собака. Порівняйте його зі схемою під малюнком.

Вправа «Квест-дослідження».

Слайд 15. Вправа «Квест-дослідження».

Методика написання малої букви ес.

Слайд 16. Методика написання малої друкованої букви ес. Написання букви ес у повітрі.

Друкування букви ес.

Слайд 17. Надрукуйте у клітинках букву ес.

Слайд 18. Рухлива вправа.

Побудова звукових схем. Визначення місця звука в словах.

Слайд 19. Розгляньте малюнок. Що робить буква «ес»? Сова тримає букву ес. Виконайте звуковий аналіз слова сова. Визначте місце звука [с] в цьому слові й позначте його буквою «ес» у першій клітинці під малюнком.

Слайд 20. Розгляньте малюнок. Що робить буква «ес»? Буква ес сидить у лисиці на носі. Виконайте звуковий аналіз слова лисиця. Визначте місце звука [с] в цьому слові й позначте його буквою «ес» у третій клітинці під малюнком.

Слайд 21. Розгляньте малюнок. Що робить буква «ес»? Буква ес побачила ананас. Виконайте звуковий аналіз слова ананас. Визначте місце звука [с] в цьому слові й позначте його буквою «ес» в останній клітинці під малюнком.

Завдання від Читалочки. Читання закритих і відкритих складів.

Слайд 22. Прочитайте завдання Читалочки – спочатку закриті склади, потім відкриті.

Слайд 23. Фізхвилинка.

Встановлення відповідності між складами, малюнками та словами.

Слайд 24. Розгляньте малюнки. Встановіть відповідність між складами, малюнками та словами.

Складання слів з поданих складів.

Слайд 25. Розгляньте малюнок. Складіть слова з поданих складів. Придумайте хлопчику ім'я на букву ес.

Узагальнення знань про вивчені букви.

Слайд 26. Розгляньте малюнок. Обведіть вивчені букви. Складіть із розкиданих букв слово сосиски. Надрукуйте його в клітинках під малюнком.

Вдосконалення вмінь читати речення.

Слайд 27. Розгляньте малюнок. Спускаючись з гірки, прочитайте речення з верхнього краю до нижнього.

Перегляд відео з сайту Ютуб «Нова Школа. 1 клас. Буква ес».

Слайд 28. Перегляд відео з сайту Ютуб «Нова Школа. 1 клас. Буква еС». Натисніть на жовтий кружечок.

Слайд 29. Рухлива вправа.

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 30. Online завдання.

Рефлексія. Вправа «Мікрофон».

Слайд 31. Вправа «Мікрофон».

Рефлексійна вправа «Дерево зростання».

Слайд 32. Рефлексійна вправа «Дерево зростання».

Завдання для цікавої перерви. Розфарбуй малюнок.

Слайд 33. Завдання для цікавої перерви. Розфарбуй малюнок.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні