Каталог матеріалів

Урок №28 з курсу "Я досліджую світ" для 2 класу за Гільберг Т. Г. - Як термометр знає, тепло чи холодно

«____»___________.20___ року

Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника Т. Гільберг, С. Тарнавська, О. Гантюк, Н. Павич.

Урок №28. Як термометр знає, тепло чи холодно.

Мета: формувати в учнів уявлення про термометр, ознайомити з будовою термометра, формувати знання про температуру повітря і тіла людини, навчити учнів користуватися різними видами термометрів, вимірювати та записувати температуру повітря; розвивати спостережливість; виховувати інтерес до вивчення природи.

Очікувані результати: учні сформують базові уявлення про термометр, зможуть визначати його основне призначення та роль у вимірюванні температури. Вони засвоять знання про будову термометра, знатимуть основні частини (резервуар, шкалу, рідину для вимірювання) і розумітимуть принцип його роботи. Розширять свої знання про температуру повітря та тіла людини, зможуть пояснити різницю між ними і наводитимуть приклади для різних температурних показників (норма і відхилення). Опанують навички користування різними видами термометрів — ртутним, електронним, кімнатним — для вимірювання температури повітря, води або тіла, зможуть самостійно проводити вимірювання і правильно записувати результати у зошит. Учні навчаться вимірювати температуру повітря, фіксувати дані, що сприятиме розвитку точності і акуратності у роботі з приладами. Водночас вони розвиватимуть спостережливість, звертатимуть увагу на зміни температури протягом дня, помічатимуть закономірності у зміні температури залежно від часу доби або погодних умов. Очікується формування інтересу до вивчення природи: у дітей виникне стійке зацікавлення природними процесами, що стимулюватиме їх до подальших спостережень і досліджень навколишнього середовища.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Ранкове коло.

Слайд3. Відгадай загадку.

Слайд4-5. Довідничок.

Слайд6. Словничок.

Слайд7. Для допитливих.

Слайд8. Температура повітря змінюється не тільки зі зміною пір року, але й на протязі дня?

Слайд9. Гімнастика для очей.

Слайд10. Розглянь будову термометра

Слайд11. Довідничок.

Слайд12. Поміркуй.

Слайд13. Розкажи?

Слайд14. Дай відповідь на запитання.

Слайд15. Довідничок.

Слайд16. Відтворіть ситуацію в класі.

Слайд17. Поміркуй і розкажи.

Слайд18. Які бувають термометри

Слайд19. Дай відповідь на запитання.

Слайд20 Досліди.

Слайд21. Досліди

Слайд22-23. Обери термометр.

Слайд24. Розкажи будову термометра

Слайд25.Гра «Мікрофон»

Слайд26. Поміркуй та розкажи

Слайд27-28. Визнач температуру повітря.

Слайд28. Фізкультхвилинка

Слайд29. Запам’ятай

Слайд 30 Гра «Мікрофон»

Слайд31. Чи знаєте ви...

Слайд32. Домашнє завдання

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд33.Інтерактивне завдання.

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні