Каталог матеріалів

Урок №26 для 1 класу з читання за К. Пономарьовою - Велика буква Е. Складання речень за малюнками

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови (читання) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової - «Буквар»: підручник для 1 класу у 2-х частинах; «Я читаю»: буквар у 2-х частинах; «Супутник букваря»: зошит з читання; методичні рекомендації до уроків читання за букварем «Я читаю».

 

Урок № 26

Тема. Велика буква Е. Складання речень за малюнками.

Мета: ознайомити учнів з великою друкованою буквою Е, вчити друкувати її; закріплювати вміння друкувати вивчені літери, писати слухові диктанти; удосконалювати вміння складати речення за малюнками, читати чистомовки, розпізнавати букву е в тексті; вчити сприймати на слух текст, відповідати на запитання за його змістом; розвивати спостережливість, уміння порівнювати значення слів, розповідати за малюнком і про події з власного життя; виховувати уважність, інтерес до навчання.

Очікувані результати: здобувач освіти має уявлення про велику букву Е, вміє її друкувати; удосконалює вміння робити звуковий аналіз слів; вміє писати слухові диктанти; вміє складати речення за малюнками; розпізнавати букву е в тексті.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: таблички для стіни слів; картки для позначення голосних, твердих і м’яких приголосних звуків; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок..

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

Психологічне налаштування на урок. Вправа «До роботи!».

Слайд 3-7. Психологічне налаштування на урок. Вправа «До роботи!».

Актуалізація знань.

1) Гра «Знайди букву».

Слайд 8. Гра «Знайдіть букву і». Знайдіть букви Е у в рядках, прочитайте їх.

2) Мовленнєва розминка. Робота з чистомовкою.

Слайд 9. Мовленнєва розминка. Робота з чистомовкою.

3) Вправа «Яке слово заховалось?»

Слайд 10. Розгляньте малюнки. Визначте, яке слово «заховалось» у схемі. Допишіть всі букви у слові.

4) Завдання на відповідність. Складання речення.

Слайд 11. З'єднайте стрілочками малюнки зі звуковими схемами та словами(осел, серце, телефон). Складіть речення про один із цих об'єктів.

Слайд 12. Фізкультхвилинка для очей.

Повідомлення теми уроку. Очікування.

 

Слайд 13. Повідомлення теми уроку. Очікування.

Оформлення стіни слів: ескалатор, метро, райдуга, веселка, червоний берет, водний пістолет, синій олівець, зелений гаманець, береза

Слайд 14. Стіна слів. Словникова робота.

ІІ. Основна частина.

Бесіда за малюнком (с.52).

Слайд 15. Бесіда за малюнком. Що за сходинки зображено на малюнку, де працюють ескалатори? Придумайте дітям імена на букву Е. Складіть розповідь, як зустрілись діти на ескалаторі і де. Правила безпеки під час користування ескалатором.

Методика написання великої букви Е.

Слайд 16. Методика написання великої друкованої букви Е. Написання букви Е у повітрі.

Друкування вивчених букв.

Слайд 17. Надрукуйте у клітинках першого рядка букви Е, А, О, У.

Слайд 18. Рухлива вправа.

Слайд 19. Надрукуйте у клітинках другого рядка великі і малі букви Е е, А а, О о, У у.

Слайд 20. Рухлива вправа.

Складання речень.

Слайд 21. Розгляньте малюнок. Це явище природи має в українській мові дві назви – райдуга і веселка. Коли з'являється райдуга? Хто бачив веселку? Складіть речення, яке починається зі слова О, а в кінці стоїть знак оклику.

Слуховий диктант.

Слайд 22. Слуховий диктант. Надрукуйте у клітинках тільки перші букви слів. Після друкування – перевірка.

Слайд 23. Фізхвилинка.

Робота над чистомовкою разом із Щебетунчиком.

Слайд 24. Прочитайте разом із Щебетунчиком чистомовку, замінюючи малюнки словами (червоний берет, водний пістолет, синій олівець, зелений гаманець). Визначте, якому слову належить звукова схема (олівець). Яке слово поміститься в поданих клітинках (берет).

Робота над текстом «Метро».

Слайд 25. Робота над текстом. Читання тексту вчителем. Бесіда за змістом тексту. Хто користувався метро? Що ви знаєте про цей вид транспорту? Знайдіть та обведіть всі букви е.

Робота над малюнком. Закріплення вивчених букв.

Слайд 26. Розгляньте малюнок. Знайдіть та обведіть тільки букви, які ви знаєте, та надрукуйте їх під малюнком. Надрукуйте всі букви слова.

Перегляд відео з сайту Ютуб «Нова Школа. 1 клас. Буква і».

Слайд 27. Перегляд відео з сайту Ютуб «Нова Школа. 1 клас. Буква Е.е». Натисніть на жовтий кружечок.

Стіна слів. Словникова робота. Поясніть значення цих слів.

Слайд 28. Стіна слів. Словникова робота. Поясніть значення цих слів.

Слайд 31. Рухлива вправа.

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 27. Online завдання.

Рефлексія. Вправа «Мікрофон».

Слайд 28. Вправа «Мікрофон».

Рефлексія. Вправа «Веселка».

Слайд 29. Рефлексія. Вправа «Веселка».

Завдання для цікавої перерви від сайту «Розвиток дитини». Розмалюй лише малюнки слова яких починаються на букву Е.

Слайд 30. Завдання для цікавої перерви від сайту «Розвиток дитини». Розмалюй лише малюнки слова яких починаються на букву Е.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні