Каталог матеріалів

Урок №25 для 1 класу з читання за К. Пономарьовою - Звук [е]. Мала буква е. Складання речень за малюнками

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови (читання) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової - «Буквар»: підручник для 1 класу у 2-х частинах; «Я читаю»: буквар у 2-х частинах; «Супутник букваря»: зошит з читання; методичні рекомендації до уроків читання за букварем «Я читаю».

 

Урок № 25

Тема. Звук [е]. Мала буква е. Складання речень за малюнками.

Мета: ознайомити учнів з друкованою малою буквою е, вчити друкувати її; удосконалювати вміння робити звуковий аналіз слів, добирати слова зі звуком [е] на початку, в середині і в кінці; активізувати слова тематичної групи «Кінотеатр»; розвивати логічне мислення, вміння складати речення і розповіді за малюнками, розгадувати кросворди; виховувати старанність, інтерес до навчальної діяльності. .

Очікувані результати: здобувач освіти має уявлення про букву е , вміє її друкувати; удосконалює вміння робити звуковий аналіз слів; добирати слова зі звуком [е] на початку, в середині і в кінці; вміє складати речення за малюнками, розгадувати кросворди.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: таблички для стіни слів; картки для позначення голосних, твердих і м’яких приголосних звуків; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок..

Освітні галузі: мовно-літературна, природнича, здоров’язберігаюча.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож!».

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Актуалізація знань.

1) Гра «Знайди букву».

Слайд 4. Гра «Знайдіть букву і». Знайдіть букви і у в рядках, прочитайте їх.

3) Завдання на відповідність.

Слайд 5. Назвіть зображені предмети. Знайдіть відповідність між малюнками, звуковими схемами та словами.

2) Робота зі схемою слова, складання речень.

Слайд 6. Розгляньте малюнки. Визначте, яке слово «заховалось» у схемі. Хто може надрукувати всі букви у слові? Складіть речення зі словом акваріум.

4) Мовленнєва розминка. Робота зі скоромовкою.

Слайд 7. Мовленнєва розминка. Робота зі скоромовкою.

Слайд 8. Фізкультхвилинка для очей.

Повідомлення теми уроку. Очікування.

 

Слайд 9. Повідомлення теми уроку. Очікування.

Оформлення стіни слів: кінотеатр, екран, глядачі, фільм, екскаватор, зебра, сонце, лелека, перо, метелик, крило, клен, береза, верба.

Слайд 10. Стіна слів. Словникова робота.

ІІ. Основна частина.

Бесіда за малюнком (с.50).

Слайд 11. Бесіда за малюнком. Куди потрапили букви? Що вони роблять у кінотеатрі? Про кого фільм? Чи бували ви коли-небудь у кінотеатрі? Значення слів кінотеатр, екран, глядачі, фільм. Звуковий аналіз слова екран.

Слайд 12. Вправа «Квест-дослідження».

Методика написання малої букви е.

Слайд 13. Методика написання малої друкованої букви е. Написання букви е у повітрі.

Друкування букви е.

Слайд 14. Надрукуйте у клітинках букву е.

Слайд 15. Рухлива вправа.

Складання речень.

Слайд 16. Розгляньте малюнок. Чи знаєте ви, що за машина зображена на малюнку? Для чого вона призначена? Складіть речення про те, що робить буква е на малюнку (Буква е спостерігає за екскаватором.) Знайдіть місце звука [е] в цьому слові. Надрукуйте всі букви. Виконайте звуковий аналіз слова.

Слайд 17. Розгляньте малюнок. Складіть речення про те, що робить буква е на малюнку (Буква е годує зебру сіном.) Знайдіть місце звука [е] в цьому слові. Надрукуйте всі букви. Виконайте звуковий аналіз слова.

Слайд 18. Розгляньте малюнок. Складіть речення про те, що робить буква е на малюнку (Буква е загорає на сонці.) Знайдіть місце звука [е] в цьому слові. Надрукуйте всі букви. Виконайте звуковий аналіз слова.

Слайд 19. Фізхвилинка.

Завдання Читалочки – читання ряди букв.

Слайд 20. Прочитайте завдання Читалочки. Прочитайте ряди букв зліва направо, згори донизу спочатку повільно, а потім у прискорену темпі.

Розгадування кросворда.

Слайд 21. Розгадайте кросворд, надрукуйте всі букви е, далі всі букви у слові.

Завдання на відповідність.

Слайд 22. Розгляньте малюнки. Знайдіть місце букви е в словах – назвах малюнків і з'єднайте малюнки з відповідними схемами.

Складання словосполучень і речень із службовим словом і.

Слайд 23. Розгляньте малюнок. Зверніть увагу на букву У перед малюнками. Згадайте, перше слово у реченні пишеться з великої букви. Рисочка означає, що між словами треба зробити паузу. Складіть речення (У лелеки – перо).

Слайд 24. Розгляньте малюнок. Зверніть увагу на букву У перед малюнками. Складіть речення (У метелика – крило). До якого слова підходить звукова схема, надрукуйте вивчені букви, всі букви.

Робота над завданням на встановлення відповідності.

Слайд 25. Розгляньте малюнки. З'єднайте листочки з деревами і схемами слів.

Перегляд відео з сайту Ютуб «Нова Школа. 1 клас. Буква е».

Слайд 26. Перегляд відео з сайту Ютуб «Нова Школа. 1 клас. Буква е». Натисніть на жовтий кружечок.

Стіна слів. Словникова робота. Поясніть значення цих слів.

Слайд 27. Стіна слів. Словникова робота. Поясніть значення цих слів.

Слайд 28. Рухлива вправа.

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 29. Online завдання.

Рефлексія. Вправа «Мікрофон».

Слайд 30. Вправа «Мікрофон».

Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Слайд 31. Рефлексія. Вправа «Веселка».

Завдання для цікавої перерви. Розфарбуйте малюнок на букву е.

Слайд 32. Завдання для цікавої перерви. Розфарбуйте малюнок.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні