Каталог матеріалів

Урок №2 для 1 класу з читання за К. Пономарьовою - Слова, які відповідають на питання що? Тема для спілкування: Навчальне приладдя

Безкоштовно

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови (читання) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової - «Буквар»: підручник для 1 класу у 2-х частинах; «Я читаю»: буквар у 2-х частинах; «Супутник букваря»: зошит з читання; методичні рекомендації до уроків читання за букварем «Я читаю».

 

Урок № 2.

Тема. Слова, які відповідають на питання що? Тема для спілкування: Навчальне приладдя.

Мета: сформувати в учнів уявлення про слова – назви предметів, навчити ставити до них питання що?; збагачувати словниковий запас школярів словами шкільної тематики, ознайомити з термінами предмет, слово, питання до слова, навчальне приладдя; формувати вміння уважно слухати вчителя, відповідати на його запитання, виконувати сприйняті на слух завдання, орієнтуватися на сторінці букваря, уважно розглядати малюнок, знаходити зайвий предмет серед групи предметів, об’єднаних за певною ознакою, доповнювати тематичну групу слів; розвивати логічне мислення, увагу, уміння висловлювати свою думку; виховувати патріотичні почуття, підтримувати інтерес до вивчення нового, формувати вміння акуратно користуватись підручником і навчальним приладдям.

Очікувані результати: здобувач освіти отримує уявлення про слова - назви предметів, вчиться ставити до них питання що?; збагачує словниковий запас словами шкільної тематики; вчиться відповідати на запитання вчителя, виконувати сприйняті на слух завдання, орієнтуватися на сторінці букваря; вчиться користуватись підручником і навчальним приладдям.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: таблички зі словами портфель, ранець, рюкзак, дошка, парта, шкільне приладдя для стіни слів; картки з малюнками шкільного приладдя; мультимедійний комплект.

Тип уроку: урок формування вмінь і навичок.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, мистецька.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

Слайд 3-6. Вправа «Всі готові до уроку». Вчитель говорить – діти відтворюють слова рухами.

Слайд 7. Фізкультхвилинка для очей.

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 8. Повідомлення теми уроку. Очікування.

Оформлення стіни слів: портфель, рюкзак, ранець, дошка, парта, шкільне приладдя. Доповнення новими словами.

Слайд 9. Стіна слів. Словникова робота.

ІІ. Основна частина.

Робота за підручником (с.4-5). Розгляньте групу малюнків. Що це?

Вчитель спонукає учнів розглянути й назвати верхню групу малюнків у букварі на с. 4 (дзвоник, школа, ранець). При цьому ставить до кожного слова питання що?.

Слайд 10. Розгляньте групу малюнків. Що це?

Зверніть увагу на кольори стрічки на дзвонику. З чим вони схожі?

Слайд 11. Зверніть увагу на кольори стрічки на дзвонику. З чим вони схожі?

Слайд 12. Як ви гадаєте, для чого люди пов'язують жовто-синю стрічку на сумку, зап'ястя руки чи прикріплюють на одяг?

Розгляньте малюнок класної кімнати. Назвіть шкільні меблі.

Слайд 13-18. Розгляньте малюнок класної кімнати. Назвіть шкільні меблі.

Слайд 19. Фізкультхвилинка.

Знайдіть зайвий предмет у кожному рядку.

Слайд 20-22. Вправа «Що зайве?». Знайдіть зайвий предмет у кожному рядку.

Які предмети треба брати до школи.

Слайд 23. Вправа «Що зайве?». Знайдіть зайвий предмет серед шкільного приладдя.

Слайд 24. Назвіть кожний предмет. Що роблять з цими предметами? Як їх можна назвати?

Слайд 25. Розкажіть Олі, які предмети треба брати до школи.

Чи впізнаєте ви ці букви? Назвіть їх.

Слайд 26. Чи впізнаєте ви ці букви? Назвіть їх.

Слайд 27-29. Доберіть інші слова на ці букви.

Робота з малюнком. Що на малюнку не так.

Слайд 30. Поясніть, що на малюнку не так.

Стіна слів. Словникова робота.

Слайд 31. Стіна слів. Словникова робота. Складіть із словами речення.

Слайд 32. Рухлива вправа.

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 33. Online завдання.

Рефлексія. Вправа «Мікрофон».

Слайд 34. Вправа «Мікрофон».

Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Слайд 35. Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Завдання для цікавої перерви. Розфарбуйте малюнок: портфель із шкільним приладдям.

Слайд 36. Завдання для цікавої перерви. Розфарбуйте портфель із шкільним приладдям.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні