Каталог матеріалів

Урок №2 для 5 класу з музичного мистецтва за Л. Кондратовою - Розмаїта палітра музичного та образотворчого мистецтва

Безкоштовно

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Г. Кондратова, С. І. Федун, О. В. Чорний»

Урок №02. Розмаїта палітра музичного та образотворчого мистецтва

Різновиди музичного мистецтва. Вокальна та інструментальна музика. Звуки музики, діапазон, регістр.

Сприймання: Й.С. Бах. Арія із оркестрової сюїти № 3. С. Людкевич. Вокаліз для хору.

Виконання: «Сонце! Літо!» (сл. Т. Лучанка, Н. Лучанко; муз. Ш. Акіолі, А. Діггса).

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3. Поміркуйте.

Слайд4-10. Слово вчителя

Слайд11. Обговоріть.

Слайд12-13. Запам’ятайте. Музику поділяють на народну і професійну.

Слайд14. Слово вчителя

Слайд15. Розгляньте схему. Які види музики вам відомі? Що характерне для кожного з них?

Слайд16. Слово вчителя

Слайд17. Прослухайте Й. С. Бах. Оркестрова сюїта № 3, ре мажор. «Арія» (фрагмент).

Слайд18. Прослухайте С. Рахманінов. Вокаліз: опус 34, № 14 (для голосу й оркестру; фрагмент).

Слайд19. Слово вчителя

Слайд20. Дізнайтеся більше про творчість Й. С. Баха, скориставшись власним ґаджетом.

Слайд21. Слово вчителя

Слайд22. Дізнайтеся про творчість С. Рахманінова, скориставшись власним ґаджетом.

Слайд23. Слово вчителя

Слайд24. Запам’ятайте.

Слайд25. Гра «Розпізнай звуки». Послухайте аудіозапис. Серед різноманітних звуків спробуйте розпізнати музичні та виділити їх, плескаючи в долоні.

Слайд26. Слово вчителя

Слайд27-28. Запам’ятайте.

Слайд29. Визначте діапазон свого голосу, заспівавши найвищу та найнижчу ноти.

Слайд30. Прослухайте К. Хачатурян. Галоп із балету «Чиполіно» (у виконанні оркестру; фрагмент).

Слайд31. Гімнастика для очей.

Слайд32. Придумайте ліричну мелодію на віршований текст. Заспівайте свою пісню друзям.

Слайд33. Виконуємо пісню «Сонце! Літо!» (слова Т. Лучанка, Н. Лучанко; музика Ш. Акіолі, А. Діггса).

Слайд34. Заспівайте пісню під фонограму разом із друзями. Запишіть своє виконання на диктофон. Прослухайте запис та оцініть власний спів.

Слайд35. Гра «Ритмічний ланцюжок». Відтворіть на маракасах ритм першого рядка пісні, одночасно промовляючи слова. Передайте естафету сусідові/сусідці, аби ритмічний ланцюжок не переривався.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд36. Підсумовуємо вивчене.

Підсумок

Слайд37. На дозвіллі …

Рефлексія

Слайд38. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон»

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні