Каталог матеріалів

Урок №19 для 1 класу з читання за К. Пономарьовою - Велика буква О. Складання розповіді за малюнками

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови (читання) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової - «Буквар»: підручник для 1 класу у 2-х частинах; «Я читаю»: буквар у 2-х частинах; «Супутник букваря»: зошит з читання; методичні рекомендації до уроків читання за букварем «Я читаю».

 

Урок № 19

Тема. Велика буква О. Складання розповіді за малюнками.

Мета: ознайомити учнів з великою друкованою буквою О, її використанням під час написання імен, прізвищ, вчити друкувати велику букву О; закріплювати вміння друкувати малу букву о; удосконалювати вміння робити звуковий аналіз слів, вчити позначати друкованою буквою (великою чи малою) перший звук у сприйнятих на слух словах; формувати вміння читати чистомовки, розпізнавати букви О й о в тексті; вчити сприймати на слух текст, відповідати на запитання за його змістом; розвивати спостережливість, уміння розповідати за малюнком; виховувати старанність, формувати інтерес до читання.

Очікувані результати: здобувач освіти має уявлення про друковану велику букву О, вміє її друкувати; добирає слова зі звуком [о] на початку, в середині і в кінці; удосконалює вміння робити звуковий аналіз слів; розпізнає букви О та о в тексті.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: таблички для стіни слів; картки для позначення голосних, твердих і м’яких приголосних звуків; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна, природнича, соціальна.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Слайд 3-7. Психологічне налаштування на урок. Вправа - правила уроку «Дай мені 5».

Актуалізація знань.

Слайд 8. Мовленнєва розминка. Робота з чистомовками.

Слайд 9. Назвіть зображені предмети (молоко, поплавок, квочка, сом). Побудуйте звукові схеми. Складіть речення про один із цих об'єктів за схемою.

Слайд 10. Мовленнєва розминка. Робота зі скоромовкою. Гра «Впіймай звук».

Слайд 11. Гра «Знайдіть букву О». Знайдіть букви О о в рядку, прочитайте їх.

Слайд 12. Фізкультхвилинка для очей.

Повідомлення теми уроку. Очікування.

 

Слайд 13. Повідомлення теми уроку. Очікування.

Оформлення стіни слів: зоопарк, олень, вікно, зерно, стріла, мітла, озеро, сом, поплавок, улов, морозиво.

Слайд 14. Стіна слів. Словникова робота.

ІІ. Основна частина.

Бесіда «Для чого потрібна велика буква О?».

Слайд 15. Бесіда «Для чого потрібна велика буква О?». (Для написання імен, прізвищ.) Чи є в класі учні, у яких імена чи прізвища починаються з букви О?

Бесіда за малюнком Букваря «Діти в зоопарку?».

Слайд 16. Кого ви бачите на малюнку? Дайте дітям імена на букву О. Куди прийшли діти? За ким спостерігають? Чи бували ви у зоопарку? Кого там бачили?

Методика написання великої друковано букви О.

Слайд 17. Методика написання великої друкованої букви О. Напишіть букву О в повітрі.

Друкування великої букви О.

Слайд 18. Надрукуйте у клітинках велику букву О у першому рядку.

Слайд 19. Рухлива вправа.

Слайд 20. Надрукуйте у клітинках малу букву о та велику букву О у другому рядку.

Слайд 21. Рухлива вправа.

Складання розповіді за малюнками. Читання букви О.

Слайд 22. Розгляньте малюнок. Придумайте хлопчику ім'я на букву О. Складіть розповідь про те, яка пригода з ним сталася. Прочитайте, що вигукнув хлопчик, коли з кущів несподівано вилетіла пташка.

Слайд 23. Розгляньте малюнок. Придумайте дітям імена на букву О. Складіть розповідь про те, як діти радіють салютові. Прочитайте, що вигукнули діти, побачивши салют.

Слайд 24. Руханка з Ютуб каналу.

Вибірковий диктант.

Слайд 25. Надрукуйте у клітинках тільки перші букви слів, які продиктує вчитель (велику А, малу а, велику О, малу о). Після друкування – перевіряємо.

Завдання від Щебетунчика. Робота над чистомовкою.

Слайд 26. Прочитайте разом з Щебетунчиком чистомовку. Перечитайте її кілька разів (ланцюжком, хором), нарощуючи темп читання.

Робота над текстом.

Слайд 27. Робота над текстом. Читання тексту вчителем. Бесіда за змістом тексту. Придумування заголовку. Знайдіть та обведіть всі букви О о.

Робота над малюнком. Звуковий аналіз слів.

Слайд 28. Знайдіть та обведіть букву о. Прочитайте слово із розкиданих букв. Надрукуйте його в клітинках під малюнком. Виконайте звуковий аналіз слова морозиво.

Перегляд відео з сайту Ютуб «Нова Школа. 1 клас. Буква О о».

Слайд 29. Перегляд відео з сайту Ютуб «Нова Школа. 1 клас. Буква О о». Натисніть на жовтий кружечок.

Стіна слів. Словникова робота. Поясніть значення цих слів.

Слайд 30. Стіна слів. Словникова робота. Поясніть значення цих слів.

Слайд 31. Рухлива вправа.

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 32. Online завдання.

Рефлексія «Незакінчене речення».

Слайд 33. Вправа «Мікрофон».

Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Слайд 34. Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Завдання для цікавої перерви. Розфарбуйте малюнок «Слова на букву О».

Слайд 35. Завдання для цікавої перерви. Розфарбуйте малюнок «Слова на букву О».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні