Каталог матеріалів

Урок №1 для 1 класу з читання за К. Пономарьовою - Ознайомлення з букварем. Тема для спілкування: Правила поведінки на уроці.

Безкоштовно

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови (читання) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової - «Буквар»: підручник для 1 класу у 2-х частинах; «Я читаю»: буквар у 2-х частинах; «Супутник букваря»: зошит з читання; методичні рекомендації до уроків читання за букварем «Я читаю».

 

Урок № 1.

Тема. Ознайомлення з букварем. Тема для спілкування: Правила поведінки на уроці.

Мета: познайомитися з учнями класу; навчити їх відрекомендовуватися; формувати вміння уважно слухати інших; ознайомити школярів із завданнями уроків читання, букварем, правилами поведінки в школі, класі, на уроці та під час перерви; розвивати вміння розповідати за малюнком, про події з власного життя; збагачувати лексичний запас учнів словами шкільної тематики; виховувати інтерес до навчання, прагнення дотримувати правил поведінки на уроці, повагу до вчителів та однокласників.

Очікувані результати: здобувач освіти вчиться називати себе; вміння уважно слухати інших; знайомиться із завданнями уроку читання, букварем, правилом поведінки в школі, на уроці; розвиває вміння розповідати за малюнком, про події з власного життя; збагачує свій лексичний запас словами шкільної тематики.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: таблички зі словами учитель, учителька, учень, учениця, однокласники, першокласники, школа, читання, абетка, буквар, клас, перерва, урок, фізкультхвилинка для стіни слів.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, мистецька, математична.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Діти утворюють коло разом з учителем.


Слайд 3. Проблемне питання «Навіщо люди знайомляться?».

Вправа «Знайомство».

 

Слайд 4. Вправа «Очікування». Чого ви хочете навчитися в школі?

Оформлення стіни слів: учитель/учителька, учень/учениця, однокласники, першокласники, школа, клас. Доповнення новими словами.

 

Слайд 5. Стіна слів. Словникова робота.

Слайд 6. Фізкультхвилинка для очей.

ІІ. Основна частина.

Правила поведінки в школі.

Слайд 7. Правила поведінки в школі. Бесіда.

Рутини уроку.

Слайд 8. Рутини уроку. Бесіда.

Слайд 9. Настанова вчителя. Сиди правильно.

Слайд 10-16. Рутини уроку. Бесіда.

Щоб урок пройшов не марно

Слайд 17. Фізкультхвилинка.

Повідомлення теми уроку. Актуалізація знань.

Слайд 18. Повідомлення теми уроку. Актуалізація знань. Що необхідно для уроку читання?

Правила роботи з книжкою.

Слайд 19-22. Правила роботи з книжкою. Гра «Що мені прошепотів Буквар».

Ознайомлення з Букварем. Знайомство з автором підручника.

Слайд 23. Ознайомлення з Букварем. Бесіда.

Слайд 24. Знайомтесь - автор підручника – Пономарьова Катерина Іванівна

Слайд 25. Ознайомлення з Букварем. Бесіда.

Актуалізація знань. В якій країні ми живемо? Державні символи України.

Слайд 26-27. Актуалізація знань. В якій країні ми живемо? Хто ми?

Слайд 28. Державні символи України.

Слайд 29. Перегляд мультфільму «Державні символи України» від Creative Teacher.

Ознайомлення з Букварем. Бесіда. Умовні позначення. Що вони означають?

Слайд 30. Ознайомлення з Букварем. Бесіда. Умовні позначення. Що вони означають? (с.2).

Робота з підручником. Складання розповіді за малюнком з власного досвіду.

Слайд 31. Робота з підручником. Розкажіть, куди йдуть діти. Складання розповіді за малюнком з власного досвіду.

Стіна слів. Словникова робота.

Слайд 32. Стіна слів. Словникова робота. Складіть із словами речення.

Слайд 33. Рухлива вправа

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 34. Online завдання

Рефлексія. Вправа «Мікрофон».

Слайд 35. Вправа «Мікрофон».

Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Слайд 36. Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Завдання для цікавої перерви. Розфарбуйте малюнок «Україна».

Слайд 37. Завдання для цікавої перерви. Розфарбуйте малюнок «Україна» з сайту Розвиток дитини.

 

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні