№052 - Природне угруповання — прісна водойма.
Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.
«____»___________.20___ року
Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника Н. Бібік.
Урок №52.
Природне угруповання — прісна водойма.
Мета: формувати поняття «прісна водойма – природне угруповання»;
збагатити уявлення учнів про рослинний і тваринний світ водойм;
розвивати вміння встановлювати зв’язки між рослинами і тваринами прісних водойм, будувати ланцюги живлення; з’ясувати, які дії людей можуть зруйнувати водойму як природне угруповання; виховувати любов до рідного краю і бережливе ставлення до його природи.
Обладнання: мультимедійний комплект
Хід уроку
- ОК (організація класу)
Створення позитивного психологічного клімату класу.
- МНД (мотивація навчальної діяльності)
- АОЗ (актуалізація опорних знань)
- ВНМ (вивчення нового матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд2-3. Прослухаймо вірш та налаштуймося на роботу.
Слайд4. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.
Слайд5. Пригадай, які є природні угрупування.
Слайд6-7. Відгадай загадку.
Слайд8. Річка та озеро – прісні водойми.
Слайд9-10. Слово вчителя.
Слайд11. Біля берега ростуть невисокі рослини.
Слайд12. Далі утворюють густі зарості очерет і рогіз.
Слайд13. Кореневища цих рослин знаходяться в мулистому дні, а стебла з листками — над водою.
Слайд14. Рухлива вправа.
Слайд15. Глибше плавають на воді листки і квітки латаття.
Слайд16-17. Слово вчителя.
Слайд18. Хижа комаха-водомірка.
Слайд19. У товщі води живуть мікроскопічні тварини — дрібнесенькі рачки.
Слайд20. Молюски - ставковики і котушки.
Слайд21. Жуки водолюб і плавунець.
Слайд22. Постійні мешканці водойми – риби.
Слайд23. Фізкультхвилинка.
Слайд24-25. Постійні мешканці водойми – риби.
Слайд26. Чим живляться риби?
Слайд27. Тварини, які проводять у водоймі більшу частину свого життя.
Слайд28. Добре плавають у воді:
Слайд29. Птахи.
Слайд30. Довідничок.
Слайд31. Лелеки та чаплі.
Слайд32. Робота в підручнику.
Слайд33. Запам’ятай.
Слайд34. Доведи, що водойма — природне угруповання.
Слайд35. Робота в підручнику.
Слайд36. Домашнє завдання.
- ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд37. Для роздумів.
- Підсумок.
- Рефлексія.
