№031 - Рослини — живі організми. Дерева, кущі, трав’янисті рослини
Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.
«____»___________.20___ року
Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника Н. Бібік.
Урок №31.
Рослини - живі організми. Дерева, кущі, трав’янисті рослини.
Мета: Сформувати у учнів уявлення про рослину, як цілісний організм; формувати в учнів поняття «дерева», «кущі», «трав’янисті рослини»; розвивати уявлення про різноманітність рослин; вчити порівнювати їх, розрізняти за певними ознаками, розвивати спостережливість, увагу, виховувати бажання доглядати за рослинами та оберігати їх.
Обладнання: мультимедійний комплект
Хід уроку
- ОК (організація класу)
Створення позитивного психологічного клімату класу.
- МНД (мотивація навчальної діяльності)
- АОЗ (актуалізація опорних знань)
- ВНМ (вивчення нового матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд2. Ранкове коло.
Слайд3. Прослухайте вірш та налаштуймося на роботу.
Слайд4. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.
Слайд5. Гра «М’яч передавай – органи рослини називай»
Слайд6. Поміркуй
Слайд7. Пригадаймо які органи є в рослин
Слайд8-9. Кожен орган виконує свою роботу
Слайд10. Рухлива вправа.
Слайд11-12. Кожен орган виконує свою роботу.
Слайд13. Запам’ятай.
Слайд14. Робота в підручнику.
Слайд15. Розглянь зображення. Розкажи як живиться рослина.
Слайд16. Довідничок.
Слайд17. Перегляд відео «Як ростуть рослини?»
Слайд18. Довідничок.
Слайд19. Рослини поділяють на такі групи:
Слайд20. Особливості дерев.
Слайд21. Особливості кущів.
Слайд22. Особливості трав’янистих рослин.
Слайд23. Фізкультхвилинка.
Слайд24-26. Гра «Знайди зайве»
Слайд27. Знайдіть спільні та відмінні риси цих дерев.
Слайд28. Обери рослину, яку тут потрібно посадити.
Слайд29. Назви рослину, яка росте на городі.
Слайд30. Обери рослину, яка росте в лісі.
Слайд31. Назви рослину, яка росте в воді.
Слайд32-33. Розглянь плоди, розкажи, до яких груп рослин вони належать. (Дерева, кущі чи трав’янисті рослини?)
Слайд34. Домашнє завдання.
- ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд35. Поміркуймо.
- Підсумок.
- Рефлексія.
