Каталог матеріалів

Урок №54 для 3 класу з української мови за І. Большакова - Апостроф після префіксів. Байка. Езоп «Лисиця і ворона»

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________.20___ року

Конспект уроку української мови (читання, письмо) з використанням навчально-методичного комплекту «Українська мова». Большакова І.О., Пристінська М.С.

Урок №54. Апостроф після префіксів. Байка

Мета: Ознайомити учнів з правилом вживання апострофа після префіксів. Закріплювати знання про морфемну будову слова, вміння утворювати слова за допомогою префіксів. Формувати орфоепічні та орфографічні навички, комунікативно-функціональну компетенцію на основі говоріння, як виду мовленнєвої діяльності. Навчати учнів точно і правильно висловлювати свою думку, спонукати до міркувань, порівнянь, доведення. Розвивати розумові здібності, мислення, зв’язне мовлення, пам’ять, вміння узагальнювати, сприяти усвідомленню словотвірної системи. Виховувати інтерес до уроків мови, любов і повагу до природи.

Обладнання: мультимедійний комплект, конструктор LEGO.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Каліграфічна хвилинка.

Слайд 5. Пригадай, коли пишеться апостроф.

Слайд 6. Наведи приклади слів з апострофом.

Слайд 7. Правило.

Слайд 8. Від поданих слів за допомогою префіксів утвори нові слова.

Слайд 9. Запиши в один стовпчик слова з апострофом після префіксів, а в інший – решті слів.

Слайд 10. Слово про слово.

Слайд 11. Рухлива вправа.

Слайд 12. Хто такі байкарі?

Слайд 13. Проблемне питання.

Слайд 14-16. Байка. Тема і головна думка. Мораль. Характеристика персонажів.

Слайд 17. Що буде далі? Що з прочитаного підтверджує твої думки?.

Слайд 18-19. Байка. Тема і головна думка. Мораль. Характеристика персонажів.

Слайд 20. Фізкультхвилинка.

Слайд 21. Чому?

Слайд 22.  Охарактеризуй персонажа , відповідаючи на запитання.

Слайд 23. Повторне читання байки.

Слайд 24. Утвори нові слова від слова їсти.

Слайд 25. Обведи слова, у яких є префікс, що закінчується на твердий приголосний.

Слайд 26. Розподіли слова з апострофом на групи і запиши.

Слайд 27. Устав апостроф там, де потрібно. Спиши.

Слайд 28. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні