№098-99 - Утворюю словосполучення
Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.
Нова українська школа - https://vsimpptx.com
«____»___________20___ року
Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 3 класу у 2-х частинах; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).
Урок № 98-99.
Утворюю словосполучення
Мета: поглибити знання про зв'язок слів у реченні, виконувати завдання за зразком; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
І. Вступна частина.
Слайд 2. Емоційне налаштування.
Слайд 3-8. Організація класу. Гра «Створюємо настрій».
Слайд 9. Розгадування ребуса.
Слайд 9-12. Гра «Хто швидше?». Робота в групах. Дайте відповіді на запитання.
Слайд 13. Повідомлення теми уроку.
Слайд 14. Хвилинка каліграфії.
Слайд 15. Гімнастика для очей.
ІІ. Основна частина.
Слайд 16-17. Вправа 1. Спиши речення. Підкресли головні члени. Встанови зв’язок слів у реченні за поданими питаннями.
Слайд 18. Вправа 2. Визнач, яке із записаних сполучень слів є основою речення. Якими членами речення є ці слова? Перевір свої думки за правилом.
Слайд 19. Прочитай і запам'ятай!
Слайд 20-21. Вправа 3-4. Прочитай речення. Поясни, як розумієш значення виділеного слова. Добери до нього синоніми. Спиши речення про ошатне місто. Підкресли головні члени. Встанови зв’язок слів у реченні за питаннями і запиши.
Слайд 22. Проведи дослідження.
Слайд 23. Прочитай і запам'ятай!
Слайд 24. Фізкультхвилинка
Слайд 25. Вправа 6. Разом з однокласниками/однокласницями розгляньте світлину, яку зробив Ґаджик. Який предмет на ній зображено? Як думаєте, у якому місті стоїть цей пам’ятний знак? Прочитайте текст, щоб перевірити свою думку.
Слайд 26-27. Вправа 7. Випиши з тексту про пам’ятник сумці виділені речення. Утвори й запиши словосполучення зі слів кожного речення. Постав питання від головного слова до залежного.
Слайд 28-29. Вправа 8. Прочитай, що привабило в Сумах Родзинку. Поясни, як розумієш значення виділеного слова.
Слайд 30-32. Вправа 9. Спиши текст про альтанку. Підкресли речення, яке має таку схему. Установи зв’язок слів у ньому за питаннями.
Слайд 33-34. Вправа 10. Як думаєш, для чого люди будують альтанки? Чи доводилось тобі бути в альтанці? Напиши про це текст (3–4 речення).
ІІІ. Заключна частина.
- Підсумок.
- Рефлексія.
Слайд 35. Рефлексія «Загадкові листи».
Слайд 36. Рухлива вправа.
- Домашнє завдання.
Слайд 37-40. Пояснення домашнього завдання.
