№085 - Встановлюю зв’язок дієслів з іменниками
Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.
Нова українська школа - https://vsimpptx.com
«____»___________20___ року
Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 3 класу у 2-х частинах; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи)
Урок № 85.
Встановлюю зв’язок дієслів з іменниками
Мета: поглибити знання про дієслова, вчити встановлювати зв'язок дієслів з іменниками, розуміти функцію дієслів, виконувати завдання за зразком; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
І. Вступна частина.
Слайд 2. Емоційне налаштування.
Слайд 3. Повідомлення теми уроку.
Слайд 4. Гра «Допоможи друзям». Щебетунчик має записати іменники, які зв'язані з дієсловами, які записала Читалочка, використовуючи слова з довідки. Колективна робота біля дошки.
Слайд 5. Хвилинка каліграфії.
Слайд 6. Гімнастика для очей.
ІІ. Основна частина.
Слайд 7. Вправа 1. Прочитай текст. Які факти з тексту були для тебе невідомими?
Слайд 8-9. Вправа 2. Визнач, з якими іменниками зв’язані дієслова, виділені в тексті про Донецьк. Знайди їх за питаннями і запиши.
Слайд 10-11. Вправа 3. Прочитай повідомлення Родзинки про незвичайний парк.
Слайд 12-13. Вправа 4. Випиши з тексту про парк дієслова разом з іменниками, що зв’язані з ними.
Слайд 14. Фізкультхвилинка.
Слайд 15-16. Вправа 5. Уяви, що у твоєму селі/місті облаштовують парк металевих фігур. Які фігури тобі хотілося б там побачити? Напиши про це
розповідь (3–4 речення).
Слайд 17-20. Вправа 6-7. Щебетунчик і Ґаджик змагалися, хто найточніше опише предмет дієсловами. Відгадай назву описаних предметів і запиши. Знайди серед записаних дієслів слова з префіксами. Познач префікси.
Слайд 21-22. Вправа 8. Прочитай повідомлення Читалочки. Спиши його, поставивши дієслова, що в дужках, у теперішньому часі.
ІІІ. Заключна частина.
- Підсумок.
- Рефлексія.
Слайд 23. Рефлексія «Загадкові листи».
Слайд 24. Рухлива вправа.
- Домашнє завдання.
Слайд 25-27. Пояснення домашнього завдання.
