Каталог матеріалів

Урок №40 для 3 класу з української мови за К. Пономарьовою - Спостерігаю за написанням слів із префіксами роз-, без-. Написання тексту за власними спостереженнями

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 3 класу у 2-х частинах; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

 

Урок № 40.  Спостерігаю за написанням слів із префіксами роз-, без-

 

Мета: вчити писати слова із префіксами роз-, без-; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Вправа «Хто більше утворить слів із префіксом пере-».

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Хвилинка каліграфії.

Слайд 6. Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 7-8. Вправа 1. Спиши подані слова. Поясни, яка частина в основах слів кожного рядка однакова.

Слайд 9. Вправа 1. Проведи дослідження.

Слайд 10. Вправа 1. Перевір свої думки за правилом.

Слайд 11-12. Вправа 2. Утвори слова з префіксами роз- або без- від поданих слів і запиши. Познач префікси.

Слайд 13-15. Вправа 3. Добери до поданих слів спільнокореневі з префіксом роз- або без- за зразком. Познач у них префікс. Що цікавого є в утворених словах?

Слайд 16. Фізкультхвилинка.

Слайд 17-18. Вправа 5. Разом із сусідом/сусідкою по парті виконайте

завдання Щебетунчика.

Слайд 19-21. Вправа 6. Прочитай текст. Випиши виділені слова. Утвори від них спільнокореневі за допомогою префіксів і запиши. Познач префікси.

Слайд 22-23. Вправа 7. Спиши текст, замінивши виділені слова синонімами з довідки. Познач префікси у вставлених словах.

Слайд 24-25. Вправа 7. Спиши текст, замінивши виділені слова синонімами з довідки. Познач префікси у вставлених словах.

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 26. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 27. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 28-30. Пояснення домашнього завдання. Вправа 9. Відгадай і запиши загадку Родзинки. Встав пропущені префікси. Побудуй звукову схему слова-відгадки.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні