Каталог матеріалів

Урок №30 для 3 класу з української мови за К. Пономарьовою - Розрізняю корені з однаковим звучанням, але різним значенням. Проведення інтерв’ю за поданими запитаннями.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 3 класу у 2-х частинах; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 30.  Розрізняю корені з однаковим звучанням, але різним значенням

Мета: вчити визначати корінь слова, розрізняти корені з однаковим звучанням, але різним значенням; удосконалювати навички звуко-буквеного аналізу; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Повідомлення теми уроку.

Слайд 4. Хвилинка каліграфії.

Слайд 5. Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 6. Вправа 1. Допоможи Ґаджикові розібратися, чи спільнокореневі подані слова. Запиши їх і познач корінь.

Слайд 7. Вправа 1. Проведи дослідження.

Слайд 8. Перевір себе за правилом.

Слайд 9. Вправа 1. Допоможи Ґаджикові визначити корінь у поданих словах. Спиши їх і познач корінь.

Слайд 10-11. Вправа 2. Допоможи Родзинці знайти серед спільнокореневих слів «зайві». Спиши ряди слів, вилучивши «зайві». Познач корінь.

Слайд 12. Вправа 3. Разом з однокласниками відгадайте загадку Читалочки.

Слайд 13-14. Вправа 4. Прочитай текст, щоб з’ясувати, чи правильно ви відгадали загадку. Зверни увагу, як треба писати назву міста. Обчисли й запиши, скільки років воно існує.

Слайд 15. Вправа 5. Візьми інтерв’ю в однокласників за поданими запитаннями.

Слайд 16. Фізкультхвилинка.

Слайд 17-20. Вправа 6. Спиши текст. Познач корінь у першому й останньому словах тексту. Поясни, чи споріднені вони. До останнього слова добери спільнокореневі й запиши.

Слайд 21. Вправа 7. Розглянь світлину із зображенням міського озера. Опиши його 3–4 реченнями.

Слайд 22-23. Вправа 8. Прочитай вірш. Випиши виділені слова. Познач корінь. Чи всі вони спільнокореневі?

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 24. Вправа «Мікрофон».

Слайд 23. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 26-30. Пояснення домашнього завдання. Вправа 9. Знайди серед поданих слів споріднені й запиши групами. Познач у них корінь. Яке слово потрапило в обидві групи? Поясни чому. Склади й запиши два речення із цим словом, щоб у кожному воно мало інше значення.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні