№003-4 - Розпізнаю м’які приголосні звуки. Побудова звукових схем слів. Написання тексту на задану тему

Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 3 класу у 2-х частинах; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 3-4.  

Розпізнаю м’які приголосні звуки. РЗМ.

 

Мета: учити учнів правильної вимови слів із м’якими і твердими приголосними; удосконалювати навички звуко-буквеного аналізу; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови,  до своєї країни.

 

Обладнання:  мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Психологічна настанова на урок. Вправа «До успіху».

Слайд 4-10. Вправа «Продовж речення» (із використанням цеглинок LEGO). На слайді учні бачать цеглинки червоного і жовтого кольору із варіантами відповідей і піднімають цеглинку, яку відповідь вважають правильною. 

Слайд 11. Повідомлення теми уроку.

Слайд 12. Гімнастика для очей.

Слайд 13. Хвилинка каліграфії.

ІІ. Основна частина.

Слайд 14-16. Вправа 1. Прочитай і спиши повідомлення. Встав пропущені букви.

Слайд 17. Вправа 2. Підкресли у списаному тексті букви, які позначають м’які приголосні звуки. Проведи дослідження.

Слайд 18-19. Вправа 3. Пригадай, як позначаються голосні і тверді та м’які приголосні звуки у схемах слів. Спиши подані слова. Побудуй  під  кожним  його  звукову  схему.

Слайд 20. Вправа 4. Прочитай повідомлення друзів.

 Слайд 21. Вправа 5. Візьми інтерв’ю у своїх однокласників/однокласниць. Запитай, що нового вони дізналися з повідомлення друзів.

 Слайд 22.  Вправа 6. Вимов м’який приголосний звук у виділеному в повідомленні слові. Поясни, чому він позначений двома однаковими буквами.

Слайд 23-24.  Вправа 7. Утвори за зразком слова з подовженими приголосними звуками й запиши. Підкресли букви, які позначають подовжені звуки.

Слайд 25.  Вправа 8. Пригадай, як позначається подовжений м’який приголосний звук у схемі слова. Побудуй звукові схеми слів, які ти утворив/утворила в попередньому завданні.

Слайд 26.  Фізкультхвилинка.

Слайд 27.  Вправа 9. Напиши, що ти знаєш про Львів (3–4 речення).

Слайд 28. Вправа 10. Прочитай напис на світлині. Поміркуйте з однокласниками/однокласницями, що можуть виготовляти в цій майстерні.

Слайд 29-30. Вправа 11. Прочитай текст. Переконайся, чи такою ти уявляв/ уявляла собі цю майстерню. Випиши п’ять слів з м’якими приголосними звуками.

Слайд 31. Перегляд та обговорення відео «Львівська майстерня шоколаду».

ІІІ. Заключна частина.

  1. Підсумок.
  2. Рефлексія.

Слайд 32. Вправа «Мікрофон».

Слайд 33. Рухлива вправа.

  1. Домашнє завдання.

     Слайд 34-36. Пояснення домашнього завдання. Вправа 8. Утвори й запиши слова з поданих букв, додаючи букви, які позначають голосні звуки. Склади речення з кожним словом  і  запиши.

Слайд 37. Онлайн-екскурсія «Сім чудес Львова».

 



Натисніть тут для завантаження

Manager
Цупа Василь
Відповім на Ваші запитання