Каталог матеріалів

Урок №27 для 3 класу з української мови за К. Пономарьовою - Розпізнаю спільнокореневі слова. Написання тексту про своє бажання з обґрунтуванням власної думки

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 3 класу у 2-х частинах; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 27.  Розпізнаю спільнокореневі слова

Мета: вчити розпізнавати спільнокореневі слова; удосконалювати навички звуко-буквеного аналізу; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Повідомлення теми уроку.

Слайд 4. Хвилинка каліграфії.

Слайд 5-6. Вправа «Словникові слова». Склади й запиши речення зі словом вокзал.

Слайд 7. Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 8-9. Вправа 1. Прочитай текст. Знайди в ньому споріднені слова до виділеного слова й випиши їх. Доповни цей ряд іншими спільнокореневими словами. Познач у них корінь.

Слайд 10-11. Вправа 2. Прочитай рекламний щит. Яку інформацію про місто Яремче можна дізнатися з нього? Яка інформація тебе найбільше зацікавила?

Слайд 12. Вправа 3. Добери до слова порибалити спільнокореневі слова й запиши. Познач у них дужкою корінь.

Слайд 13-15. Вправа 4. Розглянь малюнки. Розкажи, як відпочивали друзі у місті Яремче. Склади і запиши два речення за цими малюнками. Підкресли слова, у яких звуків менше, ніж букв.

Слайд 16. Фізкультхвилинка.

Слайд 17-18. Вправа 5. Чи захотілось тобі побувати у місті Яремче? Чому?

Напиши про це текст (3–4 речення).

Слайд 19-20. Вправа 6. Прочитай ряди слів. Спиши ряд, у якому подано спільнокореневі слова. Доповни цей ряд іншими спільнокореневими словами. Познач у записаних словах корінь.

Слайд 21-22. Вправа 7. Перевір, чи всі слова в кожному ряду спільнокореневі. Спиши ряди слів, вилучивши «зайві».

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 23. Вправа «Мікрофон».

Слайд 24. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 25-27. Пояснення домашнього завдання. Вправа 8. Спиши вірш. У спільнокореневих словах познач корінь. Визнач, яке із цих слів має м’який приголосний звук. Побудуй звукову схему цього слова.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні