№100 - Будую різні види речень

Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 3 класу у 2-х частинах; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

 

Урок № 100.  

Будую різні види речень

 

Мета: поглибити знання про зв'язок слів у реченні, вчити будувати різні види речень, виконувати завдання за зразком; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови,  до традицій своєї країни.

 

Обладнання:  мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3-6. Складання речень за малюнками. Робота в групах.

 Слайд 7. Повідомлення теми уроку.

Слайд 8. Хвилинка каліграфії. Склади речення з поданих слів і запиши.

Слайд 9. Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 10-11. Вправа 1. Склади речення з поданих слів і запиши. Підкресли головні  і  другорядні  члени  речення.

 Слайд 12. Вправа 2. Прочитай, що найбільше зацікавило Щебетунчика і Ґаджика в Чернігові. Поясни, як розумієш значення слова  вал.  Перевір  себе  за  словником.

 Слайд 13. Словникова робота. Стіна слів.

Слайд 14-15. Вправа 3. Випиши з тексту про вал перше речення. Підкресли головні члени. Утвори і запиши словосполучення зі слів речення.

 Слайд 16-17. Вправа 4. Пошир подане речення за питаннями і запиши. Можеш скористатися довідкою.

Слайд 18. Фізкультхвилинка

Слайд 19. Вправа 5. Разом з однокласниками/однокласницями розгляньте світлину.  Поміркуйте,  що  уславлює  цей  пам’ятник.

 Слайд 20-21. Вправа 6. Складіть за світлиною з попереднього завдання три речення — питальне, розповідне і спонукальне. Запишіть утворені  речення.

Слайд 22. Вправа 7. Прочитай текст, щоб дізнатися, де стоїть пам’ятник огірку.

 Слайд 23-24. Вправа 8. Склади і запиши речення про ніжинські огірки за поданою схемою. Можеш скористатися довідкою.

 Слайд 25-28. Вправа 9. Прочитай і спиши повідомлення Родзинки. У першому реченні встанови зв’язок слів за питаннями.

Слайд 29-30. Вправа 10. Біля якого пам’ятника, згаданого у попередньому тексті, тобі хотілося б зробити селфі? Чому? Напиши про це текст (3–4 речення).

 ІІІ. Заключна частина.

  1. Підсумок.
  2. Рефлексія.

Слайд 31. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 32. Рухлива вправа.

  1. Домашнє завдання.

     Слайд 33-36. Пояснення домашнього завдання.

 

 

 

 



Натисніть тут для завантаження

Manager
Цупа Василь
Відповім на Ваші запитання