№072 - Прикрашаю своє мовлення прикметниками
Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.
Нова українська школа - https://vsimpptx.com
«____»___________20___ року
Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 3 класу у 2-х частинах; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).
Урок № 72.
Прикрашаю своє мовлення прикметниками
Мета: поглибити знання про прикметники, вчити прикрашати своє мовлення прикметниками, виконувати завдання за зразком; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
І. Вступна частина.
Слайд 2. Емоційне налаштування.
Слайд 3. Повідомлення теми уроку.
Слайд 4. Бліц-опитування. Продовж речення.
Слайд 5. Хвилинка каліграфії.
Слайд 6. Гімнастика для очей.
ІІ. Основна частина.
Слайд 7. Вправа 1. Друзі відвідали виставку. Дізнайся з рекламного плаката, де саме вони побували. Розкажи, яку інформацію про виставку містить цей плакат.
Слайд 8. Знайомтесь – художник Іван Костянтинович Айвазовський (1817-1900).
Слайд 9. Вправа 2. Розглянь світлини картин, які зацікавили друзів. Зроби висновок, що малював Іван Айвазовський.
Слайд 10. Вправа 3. Прочитай текст, щоб перевірити, чи правильно ти думаєш.
Слайд 11-12. Вправа 4-5. Прочитай розповідь Ґаджика про картину І. Айвазовського. Чи зрозуміло, яку саме картину він описав? Доповни розповідь Ґаджика словами з довідки і запиши.
Слайд 13. Вправа 5-6. Доповни розповідь Ґаджика словами з довідки і запиши. Прочитай утворений текст. Чи зрозуміло тепер, яку з картин, зображених у завданні 2, описав Ґаджик?
Слайд 14. Вправа 7. Якою частиною мови є вставлені в розповідь Ґаджика слова? Зроби висновок про роль прикметників у мовленні.
Слайд 15. Фізкультхвилинка.
Слайд 16. Вправа 8-9. Розглянь малюнки. Як думаєш, хто з хлопчиків розбив м'ячем вікно, а хто — забив гол. Придумай хлопчикам імена. Вибери з довідки прикметники, які характеризують кожного з футболістів. Склади з прикметниками речення про кожного хлопчика і запиши.
Слайд 17-18. Вправа 9. Склади з прикметниками речення про кожного хлопчика і запиши.
Слайд 19. Вправа 10. Склади про одного з хлопчиків розповідь (3–4 речення) і запиши. Використай прикметники.
ІІІ. Заключна частина.
- Підсумок.
- Рефлексія.
Слайд 20. Рефлексія «Загадкові листи».
Слайд 21. Рухлива вправа.
- Домашнє завдання.
Слайд 22-24. Пояснення домашнього завдання.
