№011 - Розв’язування задач за схемою. Робота з геометричними фігурами. Відрізок, кут, прямокутник.
Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.
«____»___________. 20___ року
Конспект уроку математики з використанням навчального посібника Н.П Листопад
Урок №11.
Розв’язування задач за схемою. Робота з геометричними фігурами. Відрізок, кут, прямокутник.
Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів знаходити невідомий множник, ділене, дільник,про геометричні фігури, креслення прямокутника та прямого кута, перевірка ділення за допомогою множення; актуалізувати вміння розв'язувати прості задачі за схемами; розвивати логічне мислення учнів шляхом формування прийомів розумових дій; виховувати доброзичливість, уважність, самостійність, інтерес до математики; створити мотивацію до подальшого вивчення предмета.
Обладнання: мультимедійний комплект
Хід уроку
- ОК (організація класу)
Створення позитивного психологічного клімату класу.
- МНД (мотивація навчальної діяльності)
- АОЗ (актуалізація опорних знань)
Слайд 4-5. Усний рахунок «Кольорова вежа» з цеглинок LEGO
Побудуй вежу. Виклади відповіді по порядку (знизу до гори) за допомогою цеглинок!
- ВНМ (вивчення нового матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 6-7 . Каліграфічна хвилинка.
Слайд 8. Назви всі двоцифрові числа, які мають 5 десятків.
Слайд 9. Зменш утричі кожне з чисел. № 92 с 16
Слайд 10 . Розв’яжи вирази. № 93 с 16
Слайд 11. Рухлива вправа.
Слайд 12-13. Розв’яжи задачу . Купили 3 кг помідорів, а огірків – удвічі менше. Скільки кілограмів огірків купили? № 94 с 16
Слайд 14-16. Розв’яжи задачу, скориставшись коротким записом.
В овочевій корзині лежить 5 буряків, 8 морквин, а цибулин - у 2 рази менше, ніж морквин. Скільки всього овочів лежить у корзині?
№95 с 16
Слайд 17. Фізкультхвилинка .
Слайд 18. Прочитай задачі. Визнач, які задачі розв'язуються відніманням, а які - діленням. Розв'яжи задачі на ділення.
Задача 1. Микита зібрав у парку 15 каштанів, а Настя - на 3 менше. Скільки каштанів зібрала Настя? № 96 с 16
Слайд 19-20. Прочитай задачі. Визнач, які задачі розв'язуються відніманням, а які - діленням. Розв'яжи задачі на ділення.
Задача 2. Маса сома - 15 кг, а щуки - у 3 рази менша. Яка маса щуки? № 96 с 16
Слайд 21- 22. Прочитай задачі. Визнач, які задачі розв'язуються відніманням, а які - діленням. Розв'яжи задачі на ділення.
Задача 3.Стрічку завдовжки 15 м розрізали на 3 рівні частини. Яка довжина однієї такої частини? № 96 с 16
Слайд 23. Прочитай задачі. Визнач, які задачі розв'язуються відніманням, а які - діленням. Розв'яжи задачі на ділення.
Задача 4. Від мотка мотузки, довжина якої становила 15 м, відрізали шматок завдовжки 3 м. Скільки метрів мотузки залишилося в мотку?
Слайд 24-25. Прочитай задачі. Визнач, які задачі розв'язуються відніманням, а які - діленням. Розв'яжи задачі на ділення.
Задача 5. 15 л молока розлили у трилітрові банки. Скільки банок знадобилося? № 96 с 16
Слайд 26. Рухлива вправа
Слайд 27. Накресли відрізок АВ, удвічі коротший ніж відрізок СD? № 97 с 17
Слайд 28. Поясни, як побудувати в зошиті прямий кут, скориставшись клітинками. Побудуй прямокутник, довжина якого дорівнює 6 см, а ширина - утричі менша. № 98 с 17
Слайд 29. Домашнє завдання
- ЗВ (закріплення вивченого)
- Підсумок
- Рефлексія
