№095 - Відкриваємо спосіб множення і ділення круглих чисел
Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.
«____»___________20___ року
Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).
Урок № 95. Відкриваємо спосіб множення і ділення круглих чисел
Мета: формувати обчислювальні навички множення і ділення круглих чисел; удосконалювати навички табличного множення та ділення; актуалізувати вміння «читати» трицифрові числа, визначати розрядний склад трицифрових чисел, загальну кількість десятків, сотень, одиниць у числі, подавати трицифрові числа у вигляді суми розрядних доданків, вміння додавати й віднімати розрядні числа способом укрупнення розрядних одиниць; актуалізувати розуміння конкретного змісту множення, вміння замінювати суму однакових чисел — круглих десятків — множенням; ознайомити з множенням розрядного числа на одноцифрове; актуалізувати розуміння взаємозв’язку множення та ділення, вміння складати з рівності на множення дві рівності на ділення; ознайомити з алгоритмами множення або ділення круглого числа на одноцифрове, ділення круглого числа на кругле способом укрупнення розрядних одиниць; формувати навички додавання і віднімання круглих трицифрових чисел способом укрупнення розрядних одиниць.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
- ОК (організація класу)
- МНД (мотивація навчальної діяльності)
- АОЗ (актуалізація опорних знань)
- ВНМ (вивчення нового матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 2-3. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 4. Усна лічба. Самостійне виконання. Завдання № 30 (зошит «Працюю самостійно 3», с.10.
Слайд 5-6. Усне опитування.
Слайд 7. Рухлива вправа для очей.
Слайд 8-9. Хвилинка каліграфії.
Слайд 10-11. Завдання 1. Прочитай числа. Визнач розрядний склад кожного числа; загальну кількість сотень; десятків; одиниць. Подай числа у вигляді суми розрядних доданків. Назви числа в порядку зростання.
Слайд 12. Завдання 2. Прокоментуй обчислення. Що одержимо в результаті додавання або віднімання десятків? сотень? Що спільне в розв’язуваннях? Який спосіб обчислення застосовано?
Слайд 13. Завдання 3. Знайди значення суми 20 + 20 + 20 + 20 способом укрупнення розрядних одиниць. Чим цікава ця сума? Якою дією можна замінити додавання однакових доданків? Запиши відповідну рівність. Зістав перший множник і значення добутку. Що в них спільне? Чому? Як можна множити числа десятків?
Слайд 14. Фізкультхвилинка.
Слайд 15. Завдання 4. Прочитай вирази, застосовуючи слова «по 2 взяти 3 рази». Знайди значення виразів по рядках, замінюючи круглі числа більшими розрядними одиницями. Запиши результати. У кожному рядку зістав вирази; зістав значення добутків. Чим вони відрізняються? Чому?
Слайд 16. Завдання 5. Згадай, що ти знаєш про взаємозв’язок множення і ділення. Перевір записи, зроблені учнями.
Слайд 17-18. Пам'ятка.
Слайд 19. Рухлива вправа.
Слайд 20. Завдання 1. Знайди значення виразів.
Слайд 21-22. Завдання 2. Прочитай числа. Визнач їх розрядний склад. Круглі числа заміни більшими лічильними одиницями.
Слайд 23-24. Завдання 3. Знайди значення виразів, використавши прийом укрупнення розрядних одиниць.
Слайд 25-26. Завдання 4. Перевір, чи правильно складено таблицю множення числа 9. Зістав рівності в кожному ряді попарно. Що змінюється? Як ця зміна впливає на результат? Чи допомагає значення першого виразу знайти значення другого виразу в ряді? Як можна міркувати при множенні круглого числа на одноцифрове?
Слайд 27-28. Завдання 5. Запиши таблицю множення числа 6. Зміни перший множник на 60. Як ця зміна вплине на результат? Склади відповідні рівності. Застосуй переставний закон множення і запиши відповідні рівності.
Слайд 29. Завдання 6. Згадай взаємозв’язок арифметичних дій множення і ділення. Перевір записи. Як можна міркувати при діленні круглого числа на одноцифрове? при діленні круглого числа на кругле?
Слайд 30-31. Завдання 7. Склади таблицю множення числа 50; таблицю ділення, у якій частки становлять 50; таблицю ділення на 50.
Слайд 32-33. Завдання 8. Знайди:
Слайд 34-36. Завдання 9. Розв’яжи задачу.
Слайд 37. Рухлива вправа.
- ЗВ (закріплення вивченого)
- Підсумок
- Рефлексія
Слайд 38-39. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 40. Пояснення завдань домашньої роботи.
