№083 - Досліджуємо задачі
Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.
«____»___________20___ року
Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).
Урок № 83. Досліджуємо задачі
Мета: формувати вміння розв’язувати задачі, що містять взаємопов’язані величини; удосконалювати обчислювальні навички; формувати вміння розв’язувати задачі на знаходження суми двох добутків, на різницеве порівняння двох добутків, на кратне порівняння двох добутків; актуалізувати вміння розв’язувати обернені задачі на знаходження суми двох добутків, у яких в одному з випадків шуканою є величина одиниці вимірювання; ознайомити з оберненими задачами на різницеве або кратне порівняння двох добутків, у яких шуканою є величина одиниці вимірювання; узагальнити математичну структуру та план розв’язування обернених задач на різницеве або кратне порівняння двох добутків; формувати вміння розв’язувати складені задачі на знаходження дробу від числа; удосконалювати вміння порівнювати математичні вирази способом обчислення їх значень, а також вміння розв’язувати прості та ускладнені рівняння.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
- ОК (організація класу)
- МНД (мотивація навчальної діяльності)
- АОЗ (актуалізація опорних знань)
- ВНМ (вивчення нового матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 2-3. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 4. Усна лічба.
Слайд 5-7. Усне опитування. Робота за вкладкою 2.
Слайд 8. Рухлива вправа для очей.
Слайд 9-10. Хвилинка каліграфії.
Слайд 11-16. Завдання 1. Склади задачу за кожним коротким записом.
Слайд 17. Фізкультхвилинка.
Слайд 18-23. Завдання 1. До кожної задачі склади та розв’яжи обернену задачу.
Слайд 24. Досліди, що спільне в розв’язанні обернених задач.
Слайд 25-26. Завдання 2. Розв'яжи задачу.
Слайд 27-28. Завдання 3. Доповни короткий запис і схеми. Розв’яжи задачу.
Слайд 29. Рухлива вправа.
Слайд 30. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.
Слайд 31-33. Завдання 2. Розв’яжи задачу.
Слайд 34-36. Завдання 2. До кожної із трьох задачі учні склали обернену задачу, де шуканим є кількість зошитів в одному стосику в шафі.
Слайд 37. Завдання 2. Узагальни план розв’язування задач, обернених до задач на знаходження суми, на різницеве або кратне порівняння двох добутків.
Слайд 38. Завдання 3. Порівняй вирази.
Слайд 39-40. Завдання 4. Перевір, чи правильно розв'язано рівняння.
Слайд 41. Рухлива вправа.
- ЗВ (закріплення вивченого)
- Підсумок
- Рефлексія
Слайд 42-43. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 44. Пояснення завдань домашньої роботи.
