№076 - Досліджуємо задачі на знаходження суми двох добутків
Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.
«____»___________20___ року
Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).
Урок № 76. Досліджуємо задачі на знаходження суми двох добутків
Мета: формувати вміння розв’язувати задачі, що містять взаємопов’язані величини, удосконалювати обчислювальні навички додавання та віднімання з переходом через розряд, табличного множення та ділення; актуалізувати знання про групи взаємопов’язаних величин, правила знаходження загальної величини, величини одиниці вимірювання та кількості, вміння розв’язувати складені задачі на знаходження суми двох добутків, складати обернені задачі; ознайомити з оберненими задачами до задач на знаходження суми двох добутків, в яких шуканою є величина кількості; узагальнити знання математичних структур і плану розв’язування обернених задач на знаходження суми двох добутків; формувати вміння розв’язувати прості та ускладнені рівняння; вдосконалювати навички побудови кола та прямокутника; закріплювати поняття про частини; вдосконалювати вміння знаходити частину від числа та число за величиною його частини.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
- ОК (організація класу)
- МНД (мотивація навчальної діяльності)
- АОЗ (актуалізація опорних знань)
- ВНМ (вивчення нового матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 2-3. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 4-5. Усна лічба.
Слайд 6-8. Математичний диктант. Запишіть вирази та обчисліть їх значення.
Слайд 9. Рухлива вправа для очей.
Слайд 10-11. Хвилинка каліграфії.
Слайд 12-13. Завдання 1. Перевір, чи правильно учні розв’язали задачу. Поясни числа задачі: 6; 9; 5; 4; .
Слайд 14-15. Завдання 1. Склади та розв’яжи обернену задачу: 6; 9; 5; ?; . Які зміни треба внести в короткий запис? Розв’яжи задачу.
Слайд 16-17. Завдання 1. Склади та розв’яжи обернену задачу: 6; ?; 5; 4; . Як зміна шуканого вплине на розв’язання? Розв’яжи задачу.
Слайд 18-19. Завдання 2. Склади задачу за першим коротким записом. Зістав задачу з попередньою. Що змінилося? Як ця зміна вплине на розв’язання? Склади задачу за другим коротким записом. Зістав її з першою. Як зміна числових даних впливає на план розв’язування задачі?
Слайд 20. Фізкультхвилинка.
Слайд 21. Завдання 3. Побудуй круг радіусом 2 см. Проведи в ньому діаметр. Зафарбуй круга.
Слайд 22. Завдання 4. Побудуй кілька прямокутників зі сторонами 2 см і 4 см. Зафарбуй у них по-різному четверту частину. Поцікався, як це завдання виконали інші учні.
Слайд 23-25. Завдання 5. Розв'яжи рівняння.
Слайд 26-27. Завдання 6. Згадай відповідні правила та знайди:
Слайд 28. Рухлива вправа.
Слайд 29-31. Завдання 1. До кожної задачі добери короткий запис і вираз, який є розв'язанням задачі. Чи є зв’язок між задачами 1-3? Як зміна шуканого впливає на їхні розв'язання? Дай відповіді на запитання задач.
Слайд 32. Завдання 1. Склади задачу 4 за коротким записом. Зістав задачі 3 і 4 . Чи є між ними зв’язок? Як зміна шуканого вплине на розв'язання задачі 4? Закінчи розв'язання задачі 4.
Слайд 33. Завдання 1. Склади задачу 5 за коротким записом. Зістав задачі 1-4 . Чи є між ними зв’язок? Як зміна шуканого вплине на розв'язання задачі 5? Закінчи розв'язання задачі 5.
Слайд 34. Пам'ятка.
Слайд 35. Завдання 2. Знайди значення виразу зі змінною: а : 6 – а : 8, якщо а = 24; 36 : k + k ∙ 7, якщо k = 4.
Слайд 36. Рухлива вправа.
- ЗВ (закріплення вивченого)
- Підсумок
- Рефлексія
Слайд 37-38. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 39. Пояснення завдань домашньої роботи.
