№075 - Знайомимось із задачами на знаходження суми двох добутків
Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.
«____»___________20___ року
Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).
Урок № 75. Знайомимось із задачами на знаходження суми двох добутків
Мета: формувати вміння розв’язувати задачі, що містять взаємопов’язані величини, удосконалювати обчислювальні навички додавання та віднімання з переходом через розряд, табличного множення та ділення; актуалізувати вміння розв’язувати складені задачі на знаходження суми двох добутків, вміння складати обернені задачі; ознайомити учнів із оберненими задачами до задач на знаходження суми двох добутків, в яких шуканою є величина одиниці вимірювання; узагальнити математичні структури і план розв’язування обернених задач на знаходження суми двох добутків; формувати вміння розв’язувати прості та ускладнені рівняння.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
- ОК (організація класу)
- МНД (мотивація навчальної діяльності)
- АОЗ (актуалізація опорних знань)
- ВНМ (вивчення нового матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 2-3. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 4. Усна лічба.
Слайд 5-8. Усне опитування.
Слайд 9. Рухлива вправа для очей.
Слайд 10-11. Хвилинка каліграфії.
Слайд 12-13. Завдання 1. Поясни короткий запис задачі. Розв’яжи задачу. Запиши розв’язання задачі по діях і виразом.
Слайд 14. Завдання 1. Поясни, що означають числа задачі: 3; 7; 5; 4; . Склади та розв’яжи обернену задачу: 3; 7; ?; 4; . Які зміни треба внести в короткий запис? Поясни та доповни схему аналізу. Запиши розв’язання задачі по діях виразом.
Слайд 15. Завдання 1. Розв’яжи задачу. Запиши розв’язання задачі по діях і виразом.
Слайд 16. Завдання 1. Склади та розв’яжи обернену задачу: ?; 7; 5; 4; .
Слайд 17. Завдання 1. Розв’яжи задачу. Запиши розв’язання задачі по діях і виразом.
Слайд18. Фізкультхвилинка.
Слайд 19. Завдання 2. Склади задачі. Зістав їх з попередньою. Що змінилося?
Слайд 20. Завдання 2. Розв'яжи задачу 1.
Слайд 21. Завдання 2. Склади задачі. Зістав їх з попередньою. Що змінилося?
Слайд 22. Завдання 2. Розв'яжи задачу 2.
Слайд 23-24. Пам'ятка.
Слайд 25. Рухлива вправа.
Слайд 26. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.
Слайд 27. Завдання 2. Перевір, чи правильно учні склали короткий запис задачі 1 і записали вираз для її розв'язання. Розв'яжи задачу 1.
Слайд 28. Завдання 2. Поясни числа задачі: 9, 6, 4, 3, ?. Склади та розв'яжи обернену задачу 2 за коротким записом. Поясни та доповни схему аналізу до задачі 2.
Слайд 29. Завдання 2. Склади задачу 3 за коротким записом. Зістав задачі 2 і 3. Які це задачі? Що змінилось? Як зміна шуканого вплине на розв'язання задачі 3? Перевір і поясни її розв'язання.
Слайд 30. Пам'ятка.
Слайд 31. Завдання 3. Знайди значення виразів.
Слайд 32-34. Завдання 4. Розв'яжи рівняння.
Слайд 35. Завдання 5. Накресли прямокутник зі сторонами 5 см 5 мм і 3 см 5 мм. Знайди його периметр. Накресли інший прямокутник із таким самим периметром.
Слайд 36. Рухлива вправа.
- ЗВ (закріплення вивченого)
- Підсумок
- Рефлексія
Слайд 37-40. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 41. Пояснення завдань домашньої роботи.
