№039 - Записуємо задачу коротко у формі таблиці
Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.
«____»___________20___ року
Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).
Урок № 39. Записуємо задачу коротко у формі таблиці
Мета: формувати вміння розв’язувати прості задачі, що містять співвідношення поєднання кількох рівних частин у ціле; удосконалювати обчислювальні навички табличного множення та ділення; ознайомити учнів із коротким записом простих задач (у вигляді таблиці), що містять співвідношення поєднання кількох рівних частин у ціле; удосконалювати вміння розв’язувати прості задачі шляхом складання і розв’язування взаємно обернених задач; формувати вміння розв’язувати прості рівняння двома способами.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
- ОК (організація класу)
- МНД (мотивація навчальної діяльності)
- АОЗ (актуалізація опорних знань)
- ВНМ (вивчення нового матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 2-3. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 4. Усна лічба. Завдання 1. Самостійне виконання. Обчисли.
Слайд 5. Рухлива вправа для очей.
Слайд 6-13. Актуалізація знання видів простих задач. Робота з вкладкою 2.
Слайд 14-15. Хвилинка каліграфії
Слайд 16. Завдання 2. Розглянь, як учні склали короткий запис до задачі. Який компонент є шуканим? Числове значення якого ключового слова є першим множником? другим множником? добутком? Поясни схему та розв’язання.
Слайд 17-18. Завдання 3. Розв'яжи задачу.
Слайд 19. Фізкультхвилинка.
Слайд 20-21. Завдання 3. Обернена задача: ?, 8, 40. Обернена задача: 5, ?, 40.
Слайд 22-23. Завдання 4. Розв’яжи прості рівняння двома способами.
Слайд 24. Рухлива вправа.
Слайд 25. Завдання 1. Розглянь, як по-різному учні зробили короткий запис задачі. Прокоментуй схему, поясни розв'язання задачі.
Слайд 26-29. Завдання 2. Кожну задачу запиши коротко у вигляді таблиці, скориставшись опорною схемою. Розв'яжи задачі. Чи є між ними зв’язок? Які це задачі? Який компонент є шуканим у кожній задачі?
Слайд 30-32. Завдання 3. Розв'яжи рівняння.
Слайд 33. Рухлива вправа.
Слайд 34-36. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
- ЗВ (закріплення вивченого)
- Підсумок
- Рефлексія
Слайд 37. Домашні тренувальні вправи.
