Каталог матеріалів

Урок №30 для 3 класу з математики за С. Скворцовою - Розв’язуємо прості рівняння

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 30. Розв’язуємо прості рівняння

Мета: формувати вміння розв’язувати прості рівняння; удосконалювати обчислювальні навички табличного множення та ділення; актуалізувати знання правила знаходження невідомого компонента арифметичної дії; ознайомити учнів із розв’язуванням простих рівнянь на основі правила знаходження невідомого компонента; удосконалювати вміння розв’язувати складені задачі на матеріалі задач на знаходження невідомого доданка, на різницеве порівняння (таблична форма короткого запису), на знаходження суми, що містять дві простих задачі на конкретний зміст дії множення.

 Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 4.  Усна лічба. Самостійна робота. Зошит «Працюю самостійно», с. 20. Завдання 73. Встав такі числа, щоб утворились істинні рівності.

Слайд 5.  Рухлива вправа для очей.

Слайд 6-8.  Математичний диктант.

Слайд 9-10.  Хвилинка каліграфії.

Слайд 11-12.  Завдання 1. Знайди невідомий компонент за схемами.

Слайд 13-14. Завдання 2. Прочитай кожне рівняння. Який компонент арифметичної дії невідомий? Знайди його. Перевір, чи є це число розв’язком (коренем) рівняння. Скористайся підказками. Ознайомся з пам’яткою.

Слайд 15. Завдання 2. Пам’ятка. Порядок розв’язування рівнянь.

Слайд 16. Фізкультхвилинка.

Слайд 17-18. Завдання 3. Доповни короткий запис і схему до задачі. Запиши розв’язання задачі по діях і виразом.

Слайд 19-20. Завдання 4. Виконай короткий запис задачі. Розв’яжи задачу.

Слайд 21. Рухлива вправа.

Слайд 22-23. Завдання 1. Розбий записи на дві групи. За якою ознакою це можна зробити? Згадай, що ти знаєш про рівняння.

Слайд 24-25. Завдання 2. Розв’яжи рівняння, дібравши їх корені з поданих чисел. 3, 5, 6, 7, 9, 32.

Слайд 26. Завдання 3. Згадай відповідні правила і знайди невідомі компоненти дій.

Слайд 27. Завдання 4. Розглянь, як діти розв’язали рівняння. Прокоментуй розв’язування. Які правила застосували діти?

Слайд 28-31. Завдання 5. Розв’яжи рівняння, застосовуючи правила знаходження невідомого компонента арифметичної дії.

Слайд 32-33. Завдання 6. Поясни поданий короткий запис задачі. Сформулюй кожну просту задачу. Склади план розв’язування задачі. Розв’яжи задачу.

Слайд 34. Завдання 7. Розв’яжи задачу.

Слайд 35. Рухлива вправа

Слайд 36-37. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 38. Домашні тренувальні вправи. 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні