Каталог матеріалів

Урок №25 для 3 класу з математики за С. Скворцовою - Досліджуємо задачі на знаходження частки

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 25. Досліджуємо задачі на знаходження частки

Мета: узагальнити й систематизувати математичні структури складених задач на знаходження частки; вдосконалювати вміння розв’язувати складені задачі; актуалізувати обчислювальні навички додавання і віднімання двоцифрових чисел із переходом через розряд, розуміння конкретного змісту дії ділення на рівні частини; ділення на вміщення; узагальнити й систематизувати розв’язання складених задач на ділення на вміщення (ділення на рівні частини), що містять просту задачу на знаходження суми (різниці), шляхом зіставлення задач, дослідження впливу відмінності на розв’язування задачі; формувати навички табличного множення та ділення, вміння порівнювати математичні вирази способом логічного міркування, знаходити значення виразів зі змінною.

 Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 4-6.  Математичний диктант.

Слайд 7-10.  Актуалізація знання видів простих задач. Робота за вкладкою 2.

Слайд 11-12.  Усний рахунок. Завдання 7. Виконай арифметичні дії.

Слайд 13.  Рухлива вправа для очей.

Слайд 14-15. Хвилинка каліграфії.

Слайд 16. Завдання 1. «Розклади» сливи порівну на купки (по-різному на кожному малюнку), обведи ці купки. Запиши відповідні рівності.

Слайд 17-18. Завдання 2. Доповни схеми. З’ясуй, із яких простих задач складається задача 1. Склади план розв’язування задачі 1.

Слайд 19-20. Завдання 2. Зістав задачу 2 із задачею 1. Що змінилось? Як ця зміна вплине на розв’язання задачі 2? Склади план розв’язування задачі 2.

Слайд 21-22. Завдання 3. За опорною схемою склади задачу із числами 43, 22 і 3. Доповни схеми. З яких простих задач складається задача? Склади план її розв’язування. Розв’яжи задачу.

Слайд 23. Фізкультхвилинка.

Слайд 24. Завдання 4. Порівняй значення виразів, не виконуючи обчислення.

Слайд 25. Завдання 5. З’єднай вирази, які мають однакове значення.

Слайд 26. Завдання 6. Знайди значення виразу зі змінною: (р + р) . 5, якщо р = 5; р = 3; р = 4.

Слайд 27. Рухлива вправа.

Слайд 28. Завдання 1. Господар вирішив зв’язати овочі кожного виду в пучки. Розкажи, по скільки овочів можна зв’язати в пучок так, щоб овочів у кожному з одержаних пучків було порівну. Склади відповідні рівності.

Слайд 29. Завдання 1. Господар вирішив зв’язати овочі кожного виду в пучки. Розкажи, по скільки овочів можна зв’язати в пучок так, щоб овочів у кожному з одержаних пучків було порівну. Склади відповідні рівності.

Слайд 30-31. Завдання 2. Добери до задачі короткий запис і схему. Розв’яжи задачу.

Слайд 32. Завдання 2. Зміни текст задачі так, щоб їй відповідали інші короткий запис і схема. Як ця зміна вплине на розв’язання? Розв’яжи одержану задачу.

Слайд 33-34. Заміни дію множення дією додавання, дію ділення — дією віднімання і знайди значення виразів.

Слайд 35. Завдання 4. Знайди значення виразу зі змінною (х + х) : 3, якщо х = 6; х = 9. Запиши розв’язання за зразком.

Слайд 36. Завдання 5. Порівняй вирази.

Слайд 37. Завдання 6. Склади план виконання завдання, де треба дізнатися, периметр якого многокутника більший.

Слайд 38. Рухлива вправа

Слайд 39. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 40. Домашні тренувальні вправи. 

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні