Каталог матеріалів

Урок №20 для 3 класу з математики за С. Скворцовою - Узагальнюємо способи складання таблиць множення і ділення

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 20. Узагальнюємо способи складання таблиць множення і ділення

Мета: узагальнити й систематизувати способи запам’ятовування результатів таблиць множення та ділення, узагальнити спосіб відтворення табличних результатів на підставі групування; дослідити залежність добутку від зміни одного з множників; закріпити знання табличних результатів множення та ділення.

 Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 4.  Усна лічба. Самостійна робота. Завдання № 43 зошит «Працюю самостійно», с.12. Вибери варіант і встав пропущені числа в істинних рівностях.

Слайд 5.  Рухлива вправа для очей.

Слайд 6-8.  Усне опитування.

Слайд 9-10.  Хвилинка каліграфії.

Слайд 11-12.  Завдання 1. У кожному числовому ряді знайди зайве число, закресли його. Впорядкуй числа в порядку зростання. Яку закономірність можна помітити?

Слайд 13.  Завдання 2. Запиши результати таблиці множення числа 9 у порядку спадання; таблиці множення числа 7 — у порядку зростання.

Слайд 14. Завдання 3. Оленка добре знає таблицю множення на 2. Як це їй допоможе знаходити результати з інших таблиць множення? Допоможи Оленці використати її знання для відтворення інших табличних результатів.

Слайд 15. Завдання 3. Миколка добре знає таблицю множення числа 3. Чи допоможе це йому відтворити наступні результати?

Слайд 16. Фізкультхвилинка.

Слайд 17-18. Завдання 4. Поясни, як учні використали знання таблиць множення для відтворення табличних результатів. Використовуючи цей спосіб мір кування, закінчи розв’язання.

Слайд 19. Завдання 5. Знайди значення добутків, замінивши множення додаванням.

Слайд 20-22. Завдання 6. Який компонент змінюється в рівностях? У скільки разів? Як це вплине на результат? Перевір це обчисленням.

Слайд 23. Завдання 6. Зістав спосіб знаходження другого добутку у стовпчику із відповідною рівністю. Як можна міркувати під час відтворенні табличного результату?

Слайд 24. Рухлива вправа.

Слайд 25-26. Завдання 1. У кожному числовому ряді знайди «зайве» число. Упорядкуй числа в порядку зростання. Яку закономірність можна помітити?

Слайд 27. Завдання 3. Тетяна добре знає таблицю множення на 2. Як це допоможе їй знаходити результати з інших таблиць множення? Допоможи Тетяні використати її знання для обчислень.

Слайд 28. Завдання 3. Олесь добре знає таблицю множення числа 3. Як це допоможе хлопчикові виконати обчислення?

Слайд 29. Завдання 4. Поясни, як міркували учні для відтворення табличних результатів. Використовуючи цей спосіб мір кування, закінчи розв’язання.

Слайд 30-31. Завдання 5. Виконай обчислення, замінивши множення додаванням, а ділення — відніманням.

Слайд 32-34. Завдання 6. За схемами поясни обчислення добутків, поданих у другому ряді стовпчиків. Закінчи обчислення. Як можна міркувати під час відтворення табличного результату?

Слайд 35. Завдання 6. За схемами поясни обчислення добутків, поданих у другому ряді стовпчиків. Закінчи обчислення. Як можна міркувати під час відтворення табличного результату?

Слайд 36-37. Завдання 7. Розв’яжи задачу.

Слайд 38. Рухлива вправа

Слайд 39-40. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 41. Домашні тренувальні вправи. 

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні