Каталог матеріалів

Урок №18 для 3 класу з математики за С. Скворцовою - Повторюємо арифметичні дії множення і ділення

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 18. Повторюємо арифметичні дії множення і ділення

Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів про арифметичні дії множення та ділення; актуалізувати розуміння конкретного змісту множення, ділення на вміщення та ділення на рівні частини, назви компонентів та результатів арифметичних дій множення та ділення, взаємозв’язок арифметичних дій множення та ділення, переставний закон множення, способи перевірки правильності виконання арифметичних дій множення та ділення, властивості множення і ділення з числом 1, множення з нулем, ділення нуля на число, ділення рівних чисел; формувати вміння розв’язувати складені задачі.

 Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 3-4.  Узагальнення навчально-пізнавальної діяльності учнів. Усне опитування. Робота з а вкладкою 1.

Слайд 5-10.  Актуалізація знання видів простих задач. Робота за вкладкою 2.

Слайд 11.  Рухлива вправа для очей.

Слайд 12-13.  Хвилинка каліграфії.

Слайд 14.  Усна лічба. Завдання 33. Зошит «Працюю самостійно» № 1, с.10.

Обчисли значення виразів. Запиши результати.

Слайд 15-16. Завдання 1. Розбий суми на дві групи. За якою ознакою це можна зробити? Заміни за можливістю додавання множенням. Знайди результати. Прочитай рівності на множення із назвою компонентів та результату.

Слайд 17-18. Завдання 3. Знайди значення виразів. Прочитай рівності із назвою компонентів та результату. Результати яких ще виразів ти вже знаєш без обчислень? На підставі якого закону? Згадай взаємозв’язок дій додавання та віднімання; множення та ділення. З кожної рівності на додавання склади по дві рівності на віднімання; з кожної рівності на множення — по дві рівності на ділення. 

Слайд 19. Завдання 4. Якою дією перевіряється дія множення? ділення? Перевір, чи правильно Тарас виконав обчислення.

Слайд 20. Фізкультхвилинка

Слайд 21. Завдання 5. Поліна має знайти значення часток. Вона гарно знає таблиці множення, але їй треба виконати ділення. Поміркуй, як знання таблиць множення допоможе дівчинці виконати ділення.

Слайд 22. Завдання 6. Згадай властивості множення та ділення з числами 1 і 0; ділення рівних чисел. Перевір роботу учнів. Якщо є помилки, то виправ їх. Поясни свою думку.

Слайд 23-24. Завдання 7. Згадай правила порядку виконання дій та знайди

значення виразів.

Слайд 25-26. Завдання 8. Розв’яжи задачу 1.

Слайд 27-28. Завдання 8. Зістав задачу 2 з попередньою. Що змінилося? Як ця зміна вплине на розв’язування задачі 2?

Слайд 29. Рухлива вправа

Слайд 30. Завдання 1. Розбий суми на дві групи. За якою ознакою це можна зробити? За можливості заміни додавання множенням. Знайди результати. Прочитай рівності на множення з назвами компонентів і результату арифметичної дії.

Слайд 31. Завдання 2. Розбий різниці на дві групи. За якою ознакою це можна зробити? За можливості заміни віднімання діленням. Знайди результати. Прочитай рівності на ділення з назвами компонентів і результату арифметичної дії.

Слайд 32-33. Завдання 3. Знайди значення виразів. Прочитай рівності з назвами компонентів і результату дії. Згадай взаємозв’язок дій додавання і віднімання; множення і ділення. З кожної рівності на додавання склади дві рівності на віднімання; з кожної рівності на множення склади дві рівності на ділення.

Слайд 34. Завдання 4. Якою дією перевіряють дію множення? дію ділення? Перевір, чи правильно Оля виконала обчислення.

Слайд 35. Завдання 5. Якою дією перевіряють дію множення? дію ділення? Перевір, чи правильно Оля виконала обчислення.

Слайд 36. Завдання 6. Ігор має знайти значення часток. Він добре знає таблиці множення, але йому треба виконати ділення. Поміркуй, як знання таблиць множення допоможе хлопцю виконати ділення.

Слайд 37. Завдання 7. Згадай властивості множення і ділення з числами 1 і 0; ділення рівних чисел. Знайди значення виразів.

Слайд 38-41. Завдання 8. Згадай правила порядку виконання дій і знайди

 значення виразів.

Слайд 42-43. Завдання 9. Розв’яжи задачу 1.

Слайд 44-45. Завдання 9. Зістав задачі 1 і 2. Що змінилось? Як це вплине на розв’язання задачі 2?

Слайд 46. Рухлива вправа.

Слайд 47. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 48. Домашні тренувальні вправи. 

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні