Каталог матеріалів

Урок №85 для 2 класу з літературного читання за О. Савченко - Вступ до розділу. Дмитро Красицький «Тарас Шевченко»

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________.20___ року

Конспект уроку української мови (читання) з використанням навчального посібника «Українська мова та читання» (підручник для 2 класу, частина 2) О.Савченко.

Урок №85. Вступ до розділу. Дмитро Красицький «Тарас Шевченко».

Мета: сформувати в учнів знання про Т.Г.Шевченка, як великого народного поета, художника; ознайомити із відомостями про раннє дитинство великого українського поета; удосконалювати навички свідомого та виразного читання; виховувати любов та повагу до творчості великого поета.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд2. Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд14. Кожен українець із дитинства знає про Тараса Шевченка. У багатьох родинах є книга віршів поета — «Кобзар». Так називалась його перша книжка. Згодом і самого Тараса Шевченка стали називати Кобзарем українського народу, бо він найбільше за все любив Україну. Тарас Григорович Шевченко народився 9 березня 1814 року в селі Моринці на Черкащині в родині кріпаків. Ще з дитинства майбутній поет дуже захоплювався малюванням. Із часом він став видатним художником. Розгляньте портрет, на якому він намалював себе молодим, замріяним. Помер поет 10 березня 1861 року в Санкт-Петербурзі. Похований у Каневі на Чернечій горі над Дніпром.

Слайд15-20. Прочитай правильно.

Слайд21-25. Дмитро Красицький «Тарас Шевченко».

Слайд26-30. Слово про слово:

  • Плекають — дуже турбуються.
  • Вишняк — вишневий сад.
  • Xура — великий віз або сани для перевезення вантажів.
  • Благенька — стара, зношена.
  • Неабищо — щось незвичайне.

Слайд31. Фізкультхвилинка.

Слайд32. Дай відповідь на питання чи виконай завдання.

Слайд33. Попрацюйте разом. Скільки в тексті абзаців? Доберіть заголовки до кожного. Це буде план тексту. Підготуйте за ним переказ прочитаного.

Слайд34-35. Знайдіть пояснення, що означають ім’я Тарас і прізвище Шевченко.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні