№114 - Веселе слово. Павло Глазовий «Як Сергійко вчив клоуна Бобу складати вірші»
Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.
Нова українська школа - https://vsimpptx.com
«____»___________.20___ року
Конспект уроку української мови (читання) з використанням навчального посібника «Українська мова та читання» (підручник для 2 класу, частина 2) О.Савченко.
Урок № 114.
Веселе слово. Павло Глазовий «Як Сергійко вчив клоуна Бобу складати вірші»
Мета: ознайомити учнів із твором Павла Глазового; навчати розуміти гумор, визначати у тексті смішні ситуації, добирати рими, давати характеристику персонажам; удосконалювати навички правильного виразного читання; розвивати зв’язне мовлення, уяву, фантазію учнів, збагачувати словниковий запас, розширювати світогляд учнів; спонукати інтерес до віршування, виховувати любов до рідного слова.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
- ОК (організація класу)
Створення позитивного психологічного клімату класу.
- МНД (мотивація навчальної діяльності)
- АОЗ (актуалізація опорних знань)
- ВНМ (вивчення нового матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 2. Емоційне налаштування.
Слайд 3. Психологічна настанова на урок. Вправа «Спіймай настрій».
Слайд 4. Артикуляційні вправи. Дихальна вправа. Швидко і глибоко вдихніть носом повітря і, спокійно повільно видихаючи ротом, вимовте співаючи звуки.
Слайд 5. Робота над скоромовкою. Правильно вимовляй звуки [дж], букву «ща».
Слайд 6-7. Вправа «Метаграми». Перейдіть від верхнього слова до нижнього, замінюючи на кожному кроці лише одну букву.
Слайд 8. Вправа «Впіймай риму». Оберіть пари слів, що римуються, і плесніть у долоні. Якщо рими немає – не плещемо.
Слайд 9. Повідомлення теми та завдань уроку.
Слайд 10. Знайомство з поетом-гумористом. Павло Глазовий.
Слайд 11. Робота із заголовком та ілюстрацією.
Слайд 12. Фізкультхвилинка.
Слайд 13. Слухання аудіо запису вірша Павла Глазового «Як Сергійко вчив клоуна Бобу складати вірші» у виконанні акторів.
Слайд 14-16. Словникова робота.
Слайд 17. Рухлива вправа для очей
Слайд 18-19. Читання тексту учнями «ланцюжком». Бесіда за змістом тексту з елементами вибіркового читання.
Слайд 20. Вправа «Пошуковці». Знайдіть і прочитайте речення, у яких є такі слова:
Слайд 21. Робота в парах. Розігрування сценок. Презентація роботи груп.
Слайд 22. Вправа «Мікрофон».
Слайд 23. Рухлива вправа.
Слайд 24. Пояснення домашнього завдання.
- ЗВ (закріплення вивченого).
- Підсумок.
- Рефлексія.
