№067 - Розв’язуємо задачі, які містять відношення різницевого порівняння
Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.
«____»___________20___ року
Конспект уроку математики з використанням навчального посібника «С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко»
Урок № 67.
Розв’язуємо задачі, які містять відношення різницевого порівняння.
Мета: формувати обчислювальні навички, уміння розв’язувати складені задачі, актуалізувати знання опорних схем простих задач, у тому числі й задач, що містять відношення різницевого порівняння; формувати вміння розв’язувати складені задачі, що містять відношення різницевого порівняння, додавати і віднімати одноцифрове число в межах 100 з переходом через розряд двома способами; закріпити розуміння залежності суми від зміни одного з доданків, залежності різниці від зміни від’ємника.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
- ОК (організація класу)
Створення позитивного психологічного клімату класу.
Сьогодні ми продовжимо працювати над опануванням вміння розв’язувати складені задачі та закріпимо вміння виконувати додавання й віднімання двома способами. Ви маєте бути дуже уважними до себе, спостерігати й відмічати, що у вас виходить добре, а над чим ще слід попрацювати. Наприкінці уроку ви розкажете про результати власних навчальних досягнень.
- МНД (мотивація навчальної діяльності)
- АОЗ (актуалізація опорних знань)
- ВНМ (вивчення нового матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 11-12. Завдання 1. Перетвори текст на задачу. Доповни короткий запис і схему до задачі, яку склав Богдан. Розв'яжи задачу.
Слайд 13-14. Завдання 1. Склади обернену задачу, щоб шуканим у ній було число 59. Розв'яжи цю задачу. Скористайся коротким записом і схемою. Доповни їх. Що спільне в розв'язаннях двох задач? Чому?
Слайд 15-16. Завдання 2. Перевір роботу учня. У чому він помилився?
Слайд 17. Фізкультхвилинка.
Слайд 18-20. Завдання 3. Розглянь кожний стовпчик. З'ясуй, що змінилося в рівностях. Як це вплине на результат? Закінчи обчислення.
Слайд 21-23. Завдання 4. Значення якого виразу в стовпчику обчислити зручніше? Обчисли його. Скористайся залежністю результату від зміни компонента і знайди значення іншого виразу.
Слайд 24-25. Завдання 5. Знайди значення виразів двома способами.
Слайд 26. Рухлива вправа.
Слайд 27-28. Завдання 1. Розв'яжи задачу, користуючись підказками. Склади і розв'яжи обернену задачу, щоб шуканим було число 27.
Слайд 29. Завдання 2. Знайди значення виразів двома способами за схемами.
Слайд 30. Домашні тренувальні вправи.
- ЗВ (закріплення вивченого)
- Підсумок
- Рефлексія
