№022 - Додаємо і віднімаємо частинами.
Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.
«____»___________20___ року
Конспект уроку математики з використанням навчального посібника «С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко»
Урок №22.
Додаємо і віднімаємо частинами.
Мета: формувати обчислювальні навички додавання й віднімання з переходом через розряд у межах 20; актуалізувати знання складу чисел першого десятка, уміння доповнювати або зменшувати числа до 10, знаходити суму трьох доданків зручним способом; учити замінювати число сумою зручних доданків; перенести спосіб додавання й віднімання чисел частинами для чисел першої п’ятірки в межах 10 на випадки додавання й віднімання чисел з переходом через десяток у межах 20; формувати вміння додавати й віднімати числа першої п’ятірки з переходом через десяток у межах 20, вміння розв’язувати задачі.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
- ОК (організація класу)
Створення позитивного психологічного клімату класу.
Я хочу вам нагадати ситуацію, яка виникла в нас уроці, коли лише деякі учні змогли обчислити значення суми або різниці. І тоді я вам пообіцяла, що згодом ви не будете відчувати труднощів у таких обчисленнях. Отже, сьогодні ми розпочинаємо таку роботу. Дуже важливо, щоб кожен із вас працював уважно, сумлінно, намагався зрозуміти кожний крок, щоб якнайшвидше навчитися обчислювати значення виразів із більшими числами.
- МНД (мотивація навчальної діяльності)
- АОЗ (актуалізація опорних знань)
- ВНМ (вивчення нового матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 2. Математичний диктант. (Методичний супровід для вчителя с.104)
Слайд 3. Хвилинка каліграфії.
Слайд 4. Виправ помилки.
Слайд 5. Рухлива вправа.
Слайд 6-13. Доповни або зменш числа до 10.
Слайд 14. Обчисли зручним способом. Які доданки доцільно взяти в дужки?
Слайд 15. Встав такі числа, щоб одержати істинні рівності.
Слайд 16. Фізкультхвилинка.
Слайд 17-24. Прочитай перший вираз у стовпчику. Скільки в першому доданку не вистачає до 10? Розглянь другий вираз у стовпчику. Зістав його з першим виразом. Чи допоможе другий вираз знайти значення першого? Виконай обчислення усно.
Слайд 25-26. Прокоментуй розв’язання.
Слайд 27-28. Попрацюй із кружками-намистинками. Поясни розв'язання.
Слайд 29-30. Прокоментуй обчислення за схемами.
Слайд 31. Робота з підручником. Сторінка 25.
Слайд 32. Рухлива вправа.
Слайд 33. Домашні тренувальні вправи.
- ЗВ (закріплення вивченого)
- Підсумок
- Рефлексія
