№020 - Визначаємо порядок виконання дій у виразах.
Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.
«____»___________20___ року
Конспект уроку математики з використанням навчального посібника «С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко»
Урок №20.
Визначаємо порядок виконання дій у виразах.
Мета: формувати уявлення про математичні вирази з дужками; актуалізувати знання назв найпростіших математичних виразів «сума» та «різниця», запису виразів із дужками; учити читати вирази з дужками, встановлювати порядок виконання дій у виразах із дужками; формувати вміння знаходити значення виразів, що містять дужки, уміння розв’язувати задачі; вдосконалювати обчислювальні навички додавання й віднімання двоцифрових чисел без переходу через розряд.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
- ОК (організація класу)
Створення позитивного психологічного клімату класу.
- МНД (мотивація навчальної діяльності)
- АОЗ (актуалізація опорних знань)
Слайд 2. Усне опитування.
Слайд 3. Математичний диктант.
Слайд 4. Попрацюйте із математичними матеріалами.
Слайд 5. Хвилинка каліграфії.
- ВНМ (вивчення нового матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 6-10. Встанови, який вираз у дужках – сума чи різниця? Прочитай кожний з поданих виразів, скориставшись зразками.
Слайд 11. Знайди значення виразів, виконуючи дії в порядку, на який вказують числа над знаками дій. Зістав значення виразів у кожному стовпчику. Зроби висновок, чи залежить значення виразу від порядку виконання дій.
Слайд 12-13. Перевір себе за правилом.
Слайд 14. Рухлива вправа.
Слайд 15. Прочитай вирази. У кружках зазнач порядок виконання дій.
Слайд 16. Зазнач у кружках порядок виконання дій у виразах. Обчисли значення виразів за схемами.
Слайд 17. Постав дужки відповідно до зазначеного порядку дій.
Знайди значення виразів.
Слайд 18. Фізкультхвилинка.
Слайд 19. Тато купив на ринку 5 кг яблук, 3 кг груш, 7 кг слив і 2 кг персиків. Про що дізнаємось, коли знайдемо значення виразів? Яка схема ілюструє, скільки всього кілограмів фруктів купив тато?
Слайд 20. Обчисли значення відповідного виразу.
Слайд 21. Робота з підручником. Сторінка 23.
Слайд 22. Рухлива вправа.
Слайд 23. Домашні тренувальні вправи. Зошит «Працюю самостійно». Сторінка 11, № 43,44.
- ЗВ (закріплення вивченого)
- Підсумок
- Рефлексія
