№001 - Нумерація чисел у межах 100. Таблиці додавання і віднімання в межах 10. Задачі на знаходження суми та остачі.
Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.
«____»___________.20___ року
Конспект уроку математики з використанням навчального посібника «Г. Лишенка»
Урок №1.
Нумерація чисел у межах 100. Таблиці додавання і віднімання в межах 10. Задачі на знаходження суми та остачі.
Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів про нумерацію чисел першої сотні; актуалізувати вміння учнів лічити в межах 100, формувати уявлення про натуральні числа як такі, що використовуються у лічбі предметів, формувати уявлення про натуральний ряд чисел; актуалізувати поняття одноцифрового і двоцифрового числа, розрядів десятків та одиниць, уявлення про позиційний принцип запису двоцифрових чисел; формувати вміння записувати двоцифрові числа, подавати їх у вигляді суми розрядних доданків; актуалізувати знання складу чисел у межах 10 та розуміння сутності арифметичних дій додавання й віднімання.
Обладнання: мультимедійний комплект
Хід уроку
- ОК (організація класу)
Слайд 1. Створення позитивного психологічного клімату класу.
- МНД (мотивація навчальної діяльності)
Минулого навчального року ми зробили великий крок уперед в оволодінні такою необхідною кожній людині наукою – математикою. Сьогодні ми згадаємо все, що вже знаємо про числа від 1 до 100.
- АОЗ (актуалізація опорних знань)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 3. Колективна робота.
- Полічи скільки учнів у нашому класі.
- Полічи парти в своєму класі.
- Скільки хлопчиків?
- А дівчаток?
- Кого більше? На скільки?
Слайд 4 - 7. Скільки кульок на кожному малюнку? Запиши.
- ВНМ (вивчення нового матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 8 - 26. Актуалізація уявлення про натуральні числа й натуральний ряд чисел.
Слайд 27. Фізкультхвилинка.
- ЗВ (закріплення вивченого)
Слайд 28 - 31. Склади задачі на додавання та віднімання.
Слайд 32. Рухлива вправа.
Слайд 33. Накресли 2 відрізки: перший завдовжки 3 см, другий – на 4 см довший.
Слайд 34 - 39. Підкресли умови задач. З’єднай лініями задачі з їхніми схемами. Розв’яжи та запиши відповіді.
Слайд 40 - 42. Обчисли та розфарбуй.
- Підсумок
Дай характеристику числам 14, 58, 25.
- Рефлексія
Слайд 44 - 45.
