Каталог матеріалів

Урок №110 для 1 класу з письма за К. Пономарьовою - Добір слів, які відповідають на питання що робить? що роблять?. Утворення і записування речень з поданими словами

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови (письмо) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової – «Я пишу»: зошит для письма і розвитку мовлення у 2-х частинах; «Я дружу зі словом»: посібник для уроків письма і розвитку мовлення в післябукварний період; методичні рекомендації до уроків письма за зошитами «Я пишу».

 

Урок № 110

 

Тема. Добір слів, які відповідають на питання що робить що роблять. Утворення і записування речень з поданими словами.

Мета: удосконалювати навичку письма; формувати уміння розпізнавати слова, які відповідають на питання що робить? що роблять?, добирати їх за малюнками, складати з ними речення; розвивати вміння виконувати завдання за зразком, утворювати слова, які відповідають на поставлене питання, розгадувати ребуси; виховувати інтерес до рухливих ігор, розваг.

Очікувані результати: здобувач освіти вміє писати вивчені букви, склади та слова з ними; списувати речення; вміє орієнтуватися в сітці зошита, не виходити за межі робочого рядка, дотримується поля.

 Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час письма;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію із зошита з друкованою основою.

 

Обладнання: таблички зі словами для стіни слів; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, здоров’язберігаюча.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація уроку.

Слайд 3. Тренінгова вправа «Барометр настрою».

ІІ. Актуалізація опорних знань

Робота з віршем.

Слайд 4. Читання вірша.

Слайд 5. Вправа «Відкритий мікрофон».

 

Каліграфічна хвилинка.

Слайд 6. Каліграфічна хвилинка.

Письмо під диктовку вивчених букв, складів і слів з ними.

Слайд 7. Буквений диктант.

 

ІІІ. Основна частина.

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 8. Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 9. Гімнастика для очей.

 

Актуалізація опорних знань.

Слайд 10. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

 

Робота зі сторінкою зошита (с.42-43)

Слайд 11. Зроби каліграфічну розминку.

Слайд 12. Запам’ятай!

Слайд 13. Допоможи Ґаджикові дібрати за малюнком слова, які Запиши дібрані за малюнком слова. відповідають на питання що робить? що роблять?.

Слайд 14. Запиши дібрані за малюнком слова.

Слайд 15. Склади й запиши два речення — одне про хлопчиків і одне про дівчаток. Підкресли слова, які відповідають на питання що робить? або що роблять?

Слайд 16. Фізкультхвилинка

Слайд 17. Родзинка пропонує утворити й записати слова за зразком.

Слайд 18. Підкресли в загадці Родзинки слова, які відповідають на питання що робить?

Слайд 19. Розгадай ребуси. Постав питання до слів-відгадок.

Слайд 20. Рухлива вправа.

 

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Творче завдання.

Слайд 21. Розглянь малюнки. Що робить Івасик? Склади два речення про нього, запиши.

Вправа «Хто що робить?».

Слайд 22. Вправа «Хто що робить?». Поєднайте слова у пари. Хто що робить?

 

Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 23. Online завдання.

 

Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 24. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

 

Рефлексія.

Слайд 25. Рефлексія «Мій настрій». Обери емотикона, який відповідає твоєму настрою в кінці уроку.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні