№003 - Вивчаємо геометричні фігури: промінь, відрізок, ламана

Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.


План-конспект уроку

Нова українська школа - http://new.vsimppt.com.ua

«____»___________.20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника «С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко»

Урок №3.

Вивчаємо геометричні фігури: промінь, відрізок, ламана

Мета: актуалізувати назви геометричних       фігур: трикутник, чотирикутник, п’ятикутник, шестикутник; ознайомити з відрізком, променем, ламаною, із замкненими та незамкненими лініями; систематизувати назви многокутників за кількістю відрізків, що складають замкнену   ламану – їх межу; навчити зображувати на папері   промінь, відрізок, визначати точки,       які належать і не належать даній фігурі; актуалізувати вміння визначати відстань, використовуючи    поняття далеко - близько, поряд - далі; визначати розміщення предметів відносно себе та будь-якого предмета, розміщувати предмети на площині (на столі, в зошиті). Уточнити розуміння учнями термінів, які вказують напрямок або місце розміщення: над, під, на, поряд, вище, нижче, посередині; ввести зазначені терміни в         активний словник учнів.

Обладнання:  мультимедійний комплект

Хід уроку

1.     ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

2.     МНД (мотивація навчальної діяльності)

3.     АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд2-4. Назви форму деталей конструктора

Робота в парах. Візьміть пенал. Яку форму він має? Розташуйте його в лівому куті парти. А скільки в парти лівих кутів? Отже, уточнюю: розташуйте пенал у лівому верхньому куті парти. Розташуйте пенал у правому нижньому куті парти. А тепер -  у правому верхньому. Розташуйте пенал посередині парти. Що розміщено на парті? Під партою? Над партою?

Слайд5. Назви кольори точок на прямій, над нею, під нею.

4.     ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд6. Рухлива вправа.

Слайд7-8. Точка розбиває пряму на кілька частин. Розглянь, як утворюються промінь і відрізок.

Слайд9. Рухлива вправа.

Слайд10. Ламана – лінія, що утворена з відрізків

Слайд11. Відшукай на малюнку відрізки і промені.

Слайд12. На які три групи можна розподілити подані геометричні фігури?

Слайд13. Здогадайся, як утворилися ламані. Відшукай ламані на малюнку. Покажи многокутник, межею якого є замкнена ламана. Утвори ламані з паличок або олівців.

Слайд14. Рухлива вправа.

Слайд15. Межа многокутника — це замкнена ламана. На які групи розподілено многокутники?

Слайд16. Демонстрація навчального відео

5.     ЗВ (закріплення вивченого)

 Виконання інтерактивного завдання

6.     Фізкультхвилинка

7.     Підсумок

 Слайд19.Знайди на малюнку промені, відрізки, ламані.

8.     Рефлексія



Натисніть тут для завантаження

{jcomments on}
Manager
Цупа Василь
Відповім на Ваші запитання