Каталог матеріалів

Урок №23 для 1 класу з математики за Н.П. Листопад - Число і цифра 9. Склад числа 9

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 1 клас. Н. Листопад».

Урок №23

Тема. Число і цифра 9. Поняття «дев'ятий». Склад числа 9. Написання цифри 9.

Мета: ознайомити із числом та цифрою 9, поняттям «дев’ятий»; вчити учнів порівнювати предмети за кількістю; формувати навички лічби об’єктів; вчити розрізняти геометричні фігури; навчити писати цифру 9; ознайомити учнів із складом числа 9; розвивати логічне мислення учнів шляхом формування прийомів розумових дій: аналізу, синтезу, порівняння; виховувати культуру поведінки, дбайливе ставлення до часу; формувати вміння раціонально та з користю витрачати свій час.

Очікувані результати: вміє писати цифру 9; розуміє поняття «дев’ятий»; порівнює предмети за кількістю; знає склад числа 9; розпізнає і описує предмети за їх формою; вміє дібрати попереднє та наступне число до поданого; будує геометричні фігури.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — математики, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання та письма, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

Обладнання: набір геометричних фігур та цифр; конструктор LEGO «Шість цеглинок», смужки «математичні штанги».

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: математична, технологічна.

 

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу. Вправа «Дай мені пять».

Слайд 3. Лічба у порядку зростання.

Слайд 4. Лічба у порядку спадання.

Актуалізація знань.

Слайд 5. Віршована задача.

Слайд 6. Повторення складу числа 8. Гра «Засели будиночок 8».

Слайд 7. Віршована задача.

Слайд 8. Робота з віршем.

Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 9. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

ІІ. Основна частина.

Ознайомлення із цифрою 9.

Слайд 10. Робота з підручником. Число і цифра 9.

Слайд 11. Робота з підручником. Число і цифра 9.

Слайд 12. Дослідження складу числа 9. Гра «Засели будиночок 9».

Слайд 13. Гімнастика для очей.

 

Ознайомлення із поняттям «девятий».

Слайд 14. Робота з підручником. Число і цифра 9.

Слайд 15. Робота з підручником. Сусідні числа.

Слайд 16. Робота з підручником. Число і цифра 9.

Слайд 17. Фізкультхвилинка.

 

IV. Закріплення вивченого. Формування вмінь і навичок.

Виконання графічних тренувальних вправ.

Слайд 18. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Вчитель нагадує, як правильно сидіти під час роботи в зошиті, як правильно тримати ручку, зошит.

Ноги повинні стояти повною ступнею на підлозі.

Спина рівна.

Голова нахилена вниз так, аби бачити, що позначено у зошиті.

Лікті – на парті так, аби не звисали.

Між партою і грудьми має бути відстань на ширину долоні.

Зошит має лежати навкоси.

Олівець тримаємо тільки трьома пальцями – великим, вказівним і середнім.

Олівець більше спирається на середній палець, ми тримаємо його великим і зверху вказівним пальцем.

Усі три пальці знаходяться на відстані 2 см від кінця олівця.

Слайд 20. Робота в зошиті.

Слайд 21. Методика написання цифри «9».

Слайд 22. Робота в зошиті.

Слайд 23. Робота в зошиті.

Слайд 24. Робота в зошиті.

Слайд 25. Пальчикова гімнастика.

Слайд 26. Робота в зошиті.

Слайд 27. Робота в зошиті.

Слайд 28. Робота в зошиті.

Слайд 29. Робота в зошиті.

Слайд 30. Рухлива вправа.

Слайд 31-32. Закріплення вивченого матеріалу. Порівняння.

 

Виконання Online завдання.

Слайд 33. Online завдання.

 

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

Слайд 34. Робота з конструктором «LEGO».

Слайд 35. Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку Лего.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні