№06 - Тема. Основні дії для захисту персональних комп’ютерів від шкідливого програмного забезпечення. Основи захисту даних у комп’ютерних системах.
Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.
«___»__________ 20___ року
Урок №6.
Тема. Основні дії для захисту персональних комп’ютерів від шкідливого програмного забезпечення. Основи захисту даних у комп’ютерних системах.
Мета: розглянути основні дії для захисту ПК від шкідливого програмного забезпечення, ознайомити з основами захисту даних у комп’ютерних системах. Формувати вміння виділяти головне, актуалізувати, конспектувати, порівнювати, зіставляти. Забезпечити диференційований підхід. Установити зв'язки між засвоєними та новими знаннями. Формувати групи компетентностей: соціально-трудову, інформаційну, загальнокультурну, соціально-трудову, уміння вчитися.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.
Програмне забезпечення: антивірусна програма, браузер.
Хід уроку
І. Організаційний етап
- Привітання з класом
- Доброго дня, діти.
- Повідомлення теми і мети уроку
Сьогодні на уроці ми з вами розглянути основні дії для захисту ПК від шкідливого програмного забезпечення, ознайомити з основами захисту даних у комп’ютерних системах.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Щодня мільйони користувачів персональних комп’ютерів втрачають інформацію через вірусні атаки, тобто дію шкідливого програмного забезпечення. Вірус може нанести непоправної шкоди комп’ютеру, тому будь-який користувач повинен знати як боротися із “захворюваннями” спричиненими комп’ютерними вірусами, а ще краще як здійснювати профілактику для недопущення “захворювання”.
- Не забувайте про правила поведінки на уроці. (Слайд2).
ІІІ. Актуалізація опорних знань (Слайд 4)
- Поясніть визначення «інформаційна безпека».
- Назвіть основні загрози інформаційної безпеки.
- Назвіть основні властивості інформації.
- Що таке комп’ютерний вірус?
- Які дії можуть виконувати шкідливі комп’ютерні програми?
- Чим відрізняються віруси від троянських програм і хробаків мереж?
- Які з дій вірусів найнебезпечніші? Обґрунтуйте свою відповідь.
- Вивчення нового матеріалу
Розповідь учителя з демонстрацією презентації (слайди 5-21)
- Фізкультхвилинка
VІ. Усвідомлення набутих знань та формування вмінь і навичок
- Практичне завдання (Слайд 22)
- У мережі Інтернет знайдіть інформацію про будь-який антивірус.
- Збережіть знайдену інформацію у вигляді Web-сторінки у своїй робочій папці.
- Заархівуйте збережену Web-сторінку.
- Продемонструйте результати виконання практичної роботи вчителеві.
- Користуючись мережею Інтернет створіть санітарний бюлетень «Профілактика комп’ютерних вірусів».
- Продемонструйте результати виконання роботи вчителеві.
Слайд 23. Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору
Релаксація
Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору
VII. Підведення підсумків уроку
- Бесіда за питаннями (Слайд 24)
- Чи може вірус вивести апаратну частину комп’ютера з ладу?
- Які заходи попередження зараженні ви знаєте?
- Що таке антивірусна програма?
- Які є антивірусні програми?
- Що передбачає правовий захист інформації?
- Назвіть шляхи захисту даних.
VIII. Домашнє завдання
Опрацювати конспект.
