Каталог матеріалів

Урок №81 з біології для 7 класу. П. Балан, О. Козленко - Узагальнення вивченого з теми «Гриби гетеротрофні організми».

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку за підручником за підручником «Біологія». Автори: Павло Балан, Олександр Козленко, Людмила Остапченко, Ольга Кулініч, Людмила Юрченко для 7 класу за програмою НУШ (до підручника 2024 року випуску)

 

Урок №81.

Тема. Узагальнення вивченого з теми «Гриби гетеротрофні організми».

Мета: систематизувати та узагальнити знання учнів про гриби як гетеротрофні організми, їхню будову, особливості живлення, розмноження, значення в природі та житті людини; поглибити розуміння взаємозв’язків грибів з іншими організмами, зокрема сапротрофного, паразитичного та симбіотичного способів живлення; розвивати вміння аналізувати, узагальнювати інформацію, знаходити закономірності та застосовувати знання у практичних ситуаціях; формувати навички екологічного мислення, свідомого ставлення до грибів у природі та господарстві людини.

Очікувані результати:

Знати:

  • основні особливості грибів як гетеротрофних організмів;
  • способи живлення грибів: сапротрофне, паразитичне, симбіотичне;
  • будову грибів (грибниця, плодове тіло, гіфи, спори);
  • способи розмноження грибів: спорове, вегетативне та статеве;
  • різноманітність грибів: дріжджі, плісняві гриби, шапинкові гриби, гриби-паразити, лишайники;
  • значення грибів у природі: участь у розкладанні органічних речовин, утворенні мікоризи, симбіоз з іншими організмами;
  • використання грибів у господарстві людини: харчова, медична, фармацевтична, сільськогосподарська промисловість;
  • небезпеку отруйних грибів та заходи безпеки при збиранні грибів.

Вміти:

  • визначати гриби за основними ознаками та класифікувати їх;
  • пояснювати особливості живлення та розмноження грибів;
  • аналізувати роль грибів у природних екосистемах та їхній вплив на життя людини;
  • відрізняти їстівні гриби від отруйних за зовнішніми ознаками;
  • обґрунтовувати значення грибів у переробці органічних залишків та підтриманні природної рівноваги;
  • використовувати знання про гриби у повсякденному житті (наприклад, пояснювати появу плісняви, принципи приготування дріжджового тіста);
  • дотримуватися правил безпечної поведінки під час збирання та вживання грибів;
  • оцінювати вплив людини на грибні екосистеми та обґрунтовувати необхідність їх охорони.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

Організація класу.

Слайд 2. Позитивне налаштування на урок. Асоціативні формули на уроці.

Закріплення вивченого.

Слайд 3. Вправа «Мікрофон».

Слайд 4. Вправа «Мікрофон».

Слайд 5. Вправа «Мікрофон».

Слайд 6. Проводжу дослідження з природи.

Слайд 7. Проводжу дослідження з природи.

Слайд 8. Опрацьовую та використовую інформацію.

Слайд 9. Опрацьовую та використовую інформацію.

Слайд 10. Опрацьовую та використовую інформацію.

Слайд 11. Усвідомлюю закономірності природи.

Слайд 12. Усвідомлюю закономірності природи.

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайд 14. Компетентнісно орієнтоване завдання.

Слайд 11. Компетентнісно орієнтоване завдання.

Слайд 15. Компетентнісно орієнтоване завдання.

Слайд 16. Компетентнісно орієнтоване завдання.

Слайд 17. Компетентнісно орієнтоване завдання.

Слайд 18. Компетентнісно орієнтоване завдання.

Слайд 19. Компетентнісно орієнтоване завдання.

Слайд 20. Компетентнісно орієнтоване завдання.

Слайд 21. Компетентнісно орієнтоване завдання.

Слайд 22. Компетентнісно орієнтоване завдання.

Слайд 23. Компетентнісно орієнтоване завдання.

Слайд 24. Компетентнісно орієнтоване завдання.

Слайд 25. Компетентнісно орієнтоване завдання.

Слайд 26. Компетентнісно орієнтоване завдання.

Слайд 27. Інтерактивне завдання.

Підсумок. Рефлексія.

Слайд 28. Рефлексивна мозаїка.

Слайд 29. Рефлексія «Скринька настрою».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні