Каталог матеріалів

Урок №67-70 з географії для 7 класу. С. Кобернік, Р. Коваленко - Повторення і систематизація навчального матеріалу за І та ІІ семестр.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Географія» з використанням навчального посібника С. Кобернік, Р. Коваленко.

Урок №67-70. Повторення і систематизація навчального матеріалу за І та ІІ семестр.

Мета: повторити й систематизувати навчальний матеріал, вивчений протягом І та ІІ семестру.

Узагальнити знання учнів з основних тем курсу.

Підготувати учнів до підсумкової атестації (контрольної/діагностичної роботи).

Розвивати вміння логічно мислити, аналізувати, узагальнювати та робити висновки.

Формувати позитивну мотивацію до навчання та впевненість у власних знаннях.

Очікуванні результати: учні узагальнять і систематизують знання з основних тем, вивчених упродовж І та ІІ семестру;

виявлять рівень сформованості ключових знань, умінь і навичок;

покажуть вміння застосовувати знання на практиці (під час виконання завдань);

проаналізують власні досягнення та визначать прогалини у знаннях;

розвиватимуть навички самостійної роботи, самоконтролю та взаємоперевірки.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Назви джерела географічної інформації.

Слайд4. Які є карти?

Слайд5. Розглянь схематичне зображення розташування літосферних плит.

Слайд6. Розглянь схему.

Слайд7. Розглянь малюнок. Чому Північний і Південний пояси найхолодніші, а тропічний – найспекотніший?

Слайд8. Основні кліматичні пояси.

Слайд9. Розглянь схему. Поясни.

Слайд10. Перевір себе.

Слайд11. Розгляньте схему.

Слайд12. Перевір себе.

Слайд13. Фізико-географічне положення Африки.

Слайд14. Які океани омивають Африку?

Слайд15. Гімнастика для очей.

Слайд16. Широтна зональність природних зон в Африці.

Слайд17. Перевір себе.

Слайд18. Розгляньте та поясніть схему.

Слайд19. Відшукай карті світу острови.

Слайд20. Назви материки.

Слайд21. Робота з картою.

Слайд22. Тектонічна карта Австралії.

Слайд23. За позначками назви корисні копалини, на які багата Австралія.

Слайд24. Назви крайні точки Північної Америки.

Слайд25. Які рівнини Північної Америки є найбільшими?

Слайд26. Які гірські системи є на материку?

Слайд27. На які корисні копалини багатий материк.

Слайд28. Протяжність Євразії з півночі на південь – 8500 км,

 із сходу на схід – 16000 км.

Слайд29. Найбільшими півостровами є Аравійський, Індостан, Скандинавський, Піренейський, Індокитай.

Слайд30. Глибоко в береги заходять затоки: Біскайська, Бенгальська, Перська.

Слайд31. Біля берегів материка велика кількість островів материкового походження, наприклад: Велика Британія, Калімантан, Суматра.

Слайд32. До Євразії належать острови, розташовані на значній відстані від неї: Шпіцберген, Земля Франца-Йосифа, Північна Земля, острови Малайського архіпелагу, Азорські острови тощо.

Слайд33. Островів біля південного узбережжя Євразії мало, найбільший - Шрі-Ланка.

Слайд34. В яких кліматичних поясах і областях розташований материк Євразія.

Слайд35. Океанічна та материкова земна кора.

Слайд36. Назви основні властивості океанічної води.

Слайд37. Виділяють декілька видів водних мас.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд38. Схема океанічних течій у Світовому океані.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні