Каталог матеріалів

Урок №62 з української літератури для 7 класу за О. Авраменко - Олесь Бердник «Хто зважиться – вогняним наречеться».

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автор: Авраменко О. (2024)» для 7 класу за програмою НУШ.

Урок № 62.

Тема. Олесь Бердник «Хто зважиться – вогняним наречеться». Прагнення до щасливого майбутнього, випробування на шляху до нього. Уболівання за долю планети і людства

Мета: розкрити зміст та проблематику фантастичної повісті «Хто зважиться – вогняним наречеться»; розвивати навички аналізу літературного твору, вміння визначати тему, ідею, сюжет, композицію, систему образів, художні засоби; формувати читацьку компетентність, зокрема вміння інтерпретувати фантастичний текст, розуміти його алегоричний зміст та зв’язок із реальністю; сприяти розвитку критичного мислення, вміння висловлювати власну думку щодо прочитаного, аргументувати свою позицію; виховувати інтерес до української літератури, зокрема до жанру фантастики, повагу до творчості Олеся Бердника.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця розуміє зміст та проблематику повісті «Хто зважиться – вогняним наречеться»; аналізує літературний твір, визначає його тему, ідею, сюжет, композицію, систему образів, художні засоби; інтерпретує фантастичний текст, розуміє його алегоричний зміст та зв'язок із реальністю; збагачує словниковий запас; розв’язує тестові завдання.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 5. Вправа Online.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 7. Прослухайте/прочитайте частину І повісті «Хто зважиться – вогняним наречеться» (від 12:07 і до кінця).

Слайди 8-10. Аналізуємо прочитане.

Слайд 11. Гімнастика для очей.

Слайд 12. Робота в групах.

Слайд 13. Творча майстерня.

Закріплення вивченого

Слайди 14-16. Тестові завдання.

Слайд 17. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 18. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні