Каталог матеріалів

Урок №60 інтегрованого курсу "Пізнаємо природу" для 6 класу за Д. Бідою - Які рослини і тварини живуть серед людей.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» за підручником «Пізнаємо природу». Автор Д. Біда (2023).

Урок №60. Які рослини і тварини живуть серед людей.

Мета: допомогти учням зрозуміти, які види рослин і тварин успішно адаптувалися до життя в містах та які адаптаційні стратегії вони використовують, дослідити різноманітність видів рослин і тварин, які зустрічаються в міських середовищах, включаючи парки, сквери, дахи будівель, а також пристосовані до життя в приміщеннях, дати розуміння, як взаємодія з живими організмами у містах впливає на якість життя міського населення та природні екосистеми, сприяти розвитку у учнів поваги до природи в міських умовах та збереження біорізноманіття у містах шляхом взаємодії з рослинами і тваринами, розвивати навички спостереження та дослідження: навчити спостерігати за рослинами і тваринами в містах, здійснювати дослідження їхньої поведінки та взаємодії з міським середовищем.

Очікуванні результати: учні знають і розуміють, що різноманітність рослин і тварин, які співіснують з людьми, є великою і включає в себе різні види, які вижили та успішно пристосувалися до міського середовища, ідентифікують деякі типи рослин і тварин, які зустрічаються в міських умовах, такі як дерева, кущі, трав'янисті рослини, гризуни, птахи, комахи тощо, пояснюють, які адаптації роблять рослини і тварини, щоб вижити в міському середовищі, такі як зміни в зовнішньому вигляді, харчових звичках та поведінці, оцінюють вплив діяльності людини на природне середовище міста та роль рослин і тварин у підтримці екологічної рівноваги, розвивають в собі свідомість про важливість збереження рослин і тварин в міських середовищах та їхнього впливу на якість життя людей.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Слово вчителя.

Слайд5. Словничок.

Слайд6. Одні організми використовують будинки для влаштування гнізд.

Слайд7. Інші використовують поживний ґрунт у садах чи на городі.

Слайд8. Інші використовують — сприятливий мікроклімат кімнат.

Слайд9. Інші - поживу на кухні чи в господарських будівлях.

Слайд10. Слово вчителя.

Слайд11. Польові рослини-синантропи пристосовані до спільного зростання з культурними рослинами на полях.

Слайд12. Деякі пристосувалися до спільного зростання з культурними рослинами на городах.

Слайд13. Пустирні рослини-синантропи зростають за межами посівів, на землі, що не обробляється.

Слайд14. Інші бур’яни ростуть на звалищах, смітниках і часто утворюють зарості.

Слайд15. Гімнастика для очей.

Слайд16. Слово вчителя.

Слайд17. Дикі тварини проживають у незмінених або малозмінених куточках природи.

Слайд18. Одомашнені тварини.

Слайд19. Птахи.

Слайд20. Ссавці.

Слайд21. Тварини, які пристосувалися до життя в садах чи парках.

Слайд22. У штучних водоймах.

Слайд23. Окремі тварини не бояться відвідувати людні місця.

Слайд24. Вправа «Трибуна думок»

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд25. Домашнє завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні