Каталог матеріалів

Урок №60-61 з географії для 6 класу за С. Коберніком, Р. Коваленко - Ґрунти. Спостереження за негативними наслідками впливу водної або вітрової ерозії на ґрунти своєї місцевості.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Географія» » з використанням навчального посібника С. Кобернік, Р. Коваленко (2023).

Урок №60-61. Ґрунти. Спостереження за негативними наслідками впливу водної або вітрової ерозії на ґрунти своєї місцевості. Аналіз джерел надходження забруднень у ґрунти. Робота над проєктами. Вплив живих організмів на інші оболонки Землі. Написання есе «Для чого потрібно зберігати й охороняти ґрунти?»

Мета: пояснити учням визначення ролі ґрунту в екосистемах та для людини. Обговорити властивості, які роблять його унікальним природним тілом, представити основні типи ґрунтів (наприклад, піщаний, глинистий, суглинистий тощо) та їх характеристик, розглянути регіональні особливості поширення різних типів ґрунтів, обговорити фізичні, хімічні та біологічні властивості ґрунтів, визначити вплив цих властивостей на здоров'я людини, рослин та тварин, пояснити те, як побудована карта ґрунтів, аналізувати розподіл різних типів ґрунтів на карті та його зв'язок з природними умовами, визначити відмінності між ґрунтом та гірською породою, аналізувати причини виникнення стихійних сміттєзвалищ, вивчити наслідки забруднення ґрунтів і способів їх попередження та ліквідації.

Очікуванні результати: учні пояснюють, чому ґрунт є важливою складовою екосистеми і має унікальні властивості, ідентифікують основні типи ґрунтів та розуміти закономірності їх поширення в різних регіонах, знають основні фізичні, хімічні та біологічні властивості ґрунтів та їх вплив на живі організми і екосистеми, розуміють, як побудована карта ґрунтів та як вона допомагає вивченню ґрунтів у різних регіонах, виявляють відмінності між ґрунтом та гірською породою та зрозуміти їх взаємозв'язок у природних системах, усвідомлюють наслідки стихійних сміттєзвалищ та забруднення ґрунтів для довкілля і здоров'я людини, мають глибоке розуміння важливості ґрунту для природи та людини, а також проблем, пов'язаних із його забрудненням, та можливих шляхів їх вирішення.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Відгадай загадку.

Слайд5. Що таке ґрунт?

Слайд6. Запам’ятай.

Слайд7. Довідничок.

Слайд8. Із чого складається ґрунт?

Слайд9-11. У ґрунті визначають три основних шари.

Слайд12. Довідничок.

Слайд13. Гімнастика для очей.

Слайд14. Робота в підручнику.

Слайд15. Як ти гадаєш, що руйнує ґрунт?

Слайд16. Робота в підручнику.

Слайд17. Запам’ятай.

Слайд18. Утворення кислотних дощів.

Слайд19. Словничок.

Слайд20. Розгляньте картосхему ґрунтів України. Назвіть послідовно з півночі на південь типи ґрунтів, що сформувалися на рівнинній частині України.

Слайд21. Відшукавши дані в засобах масової інформації, з’ясуй, що в наведених фактах є правдою, а що ні:

Слайд22. Перевір себе.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд23. Домашнє завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні