Каталог матеріалів

Урок №58 для 5 класу з літературного читання за В. Архиповою - Неповторність і багатство внутрішнього світу людини в оповіданні Григора Тютюнника «Дивак».

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________.20___ року

Конспект уроку Української літератури з використанням підручника «Українська література». Автори: Архипова В. П., Січкар С. І., Шило С. Б. (2022)» для 5 класу.

Урок №058. Неповторність і багатство внутрішнього світу людини в оповіданні Григора Тютюнника «Дивак»

Мета: ознайомити дітей з біографією Г. Тютюнника; опрацювати ідейно-художній зміст твору «Дивак», з’ясувати його тематичну спрямованість; показати ідею неповторності й багатства внутрішнього світу людини; навчити порівнювати головного героя із собою; формувати самоосвітню, інформаційно-цифрову, екологічну та предметні компетентності, емоційно-ціннісне ставлення учнів до себе, героїв твору, навколишньої дійсності; розвивати логічне мислення, пам’ять, вміння висловлювати власні міркування, робити висновки, оцінювати поведінку героїв твору; виховувати доброту, людяність, старанність, любов до природи.

Очікувані результати: учень переказує цікаві епізоди із життя письменника; знаходить у творі описи природи; розповідає про особливості характеру головного героя; пояснює назву оповідання; визначає тему, ідею твору, що вивчається, його жанрову приналежність; порівнює літературного героя із собою; дотримується правил спілкування в групі; формулює висловлення залежно від мети спілкування; аналізує ситуацію з погляду гуманізму, толерантного ставлення до людей; усвідомлює особливе призначення на землі кожного, потребу збереження індивідуальних особливостей людини як важливих чинників її майбутньої максимальної самореалізації.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 2. Організація класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Емоційне налаштування «Екран настрою».

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Слово дня.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 5. Дай відповіді на запитання.

Слайд 6. ПОЗНАЙОМСЯ З АВТОРОМ.

Слайд 7. Перегляд відео.

Слайд 8. Рухлива вправа для очей.

Слайд 9. Збагачуй мовлення.

Слайд 10. Читання оповідання.

Слайд 11. Дай відповіді на запитання.

Слайд 12. Рухлива вправа для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 13. Робота з підручником. Вікторина «Де мій хвіст?».

Слайд 14. Робота в групах. Завдання пошукового характеру. Знайдіть та прочитайте цитати з тексту, які описують.

Слайд 15. Гра «Що спочатку, що пізніше». До названого уривку з твору назвіть події, що відбувалися раніше чи пізніше.

Слайд 16. Заповнення щоденника читача.

Слайд 17. Дай відповіді на запитання.

Підсумок

Слайд 18. Домашнє завдання.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні