Каталог матеріалів

Урок №57-58 з географії для 6 класу за С. Коберніком, Р. Коваленко - Підземні води. Діагностувальна робота №4. Експрес-оцінювання власних досягнень з теми «Гідросфера - водне намисто планети»

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Географія» » з використанням навчального посібника С. Кобернік, Р. Коваленко (2023).

Урок №57-58. Підземні води. Діагностувальна робота №4. Експрес-оцінювання власних досягнень з теми «Гідросфера - водне намисто планети». Аналіз діагностувальної роботи. Робота над виправленням та попередженням помилок. Проєктна робота «Найвідоміші об’єкти гідросфери в світі».

Мета: пояснити учням основні характеристики підземних вод, їхню роль у гідрологічному циклі та водному балансі планети, ознайомити з умовами утворення та залягання підземних вод, допомогти зрозуміти процеси формування та переміщення підземних вод, а також фактори, що впливають на їх розподіл у земній корі, ознайомити з особливостями термальних вод (води, що мають підвищену температуру) та мінеральних вод (води, які містять велику кількість мінеральних речовин) та їхнім значенням для людини, аналізувати отриману інформацію про підземні води, формулювати висновки та робити узагальнення про їхні особливості та значення для природи та людини, розуміти важливість збереження та раціонального використання підземних вод для забезпечення екологічної стійкості та здоров'я нашої планети.

Очікуванні результати: учні знають, що підземні води є важливою складовою гідрологічного циклу, їхні джерела та роль у водному балансі планети, розуміють процеси, що призводять до утворення підземних вод, такі як інфільтрація, акумуляція та фільтрація, а також фактори, які впливають на їхнє розподілення у земній корі, знають особливості термальних вод (води з підвищеною температурою) та мінеральних вод (води, які містять певні мінерали), їхні джерела та використання, аналізують отриману інформацію про підземні води, формулювати висновки та робити узагальнення про їхні особливості та значення для природи та людини, розуміють важливість збереження та раціонального використання підземних вод для забезпечення екологічної стійкості та здоров'я нашої планети.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Позитивне налаштування на урок.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Слово вчителя.

Слайд5. Словничок.

Слайд6. Слово вчителя.

Слайд7. Схема залягання підземних вод.

Слайд8. Слово вчителя.

Слайд9. Верховодка.

Слайд10. Робота в підручнику.

Слайд11. Ґрунтові води.

Слайд12. Довідничок.

Слайд13. Міжпластові води.

Слайд14. Напірні міжпластові води називають артезіанськими.

Слайд15. Робота в підручнику.

Слайд16. Гімнастика для очей.

Слайд17. Термальні води.

Слайд18. Гейзер.

Слайд19. Запам’ятай.

Слайд20. Геотермальна електростанція (ГеоТЕС) «Хеллішейді» в Ісландії

Слайд21. Бальнеологічний курорт на Закарпатті.

Слайд22. Мінеральні води.

Слайд23. Україна багата на мінеральні води. Дуже багато їх у Карпатах, Миргороді, Хмільнику.

Слайд24. Єдиний в Україні гейзер мінеральної води розташований у селі Вучкове Міжгірського району Закарпатської області.

Слайд25. Робота в підручнику.

Слайд26. Поміркуй.

Слайд27. Відшукавши дані в засобах масової інформації, з’ясуй, що в наведених фактах є правдою, а що ні:

Слайд28. Перевір себе.

Слайд29. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд30. Робота в підручнику.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні